Putin: Nie obawiamy się spadku cen ropy z powodu koronawirusa

29 lutego 2020, 07:24
M7ua9AGSoAHbpgTGJX42HFVtAb38xfqg
Fot. www.kremlin.ru

Obecna cena ropy naftowej jest akceptowalna dla rosyjskiej gospodarki - stwierdził Władimir Putin.

W niedzielę prezydent Rosji spotkał się z przedstawicielami rządu oraz  wiodących rosyjskich firm z sektora naftowo-gazowego. Rozmowy dotyczyły sytuacji na światowych rynkach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

„Chcę podkreślić: dla rosyjskiego budżetu, dla naszej gospodarki obecny poziom cen ropy jest akceptowalny” - powiedział Putin.

Prezydent Feeracji Rosyjskiej stwierdził ponadto, że w związku z problemami największych gospodarek świata oraz spadkiem popytu na ropę, obniżka cen jest „logiczna”. „Przypomnę, że na początku roku cena wynosiła 70 dolarów za baryłkę. Oczywiście dziś trudno jest przewidzieć, jak długo utrzyma się trend, ale ważnym jest, abyśmy byli przygotowani na różne scenariusze”. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Wania
wtorek, 3 marca 2020, 22:39

Jak dobrze, ze wódz zabrał głos. Skoro tak to wojenki nadal Rosja może prowadzić a dobrobyt będzie rósł. Od stycznia Rosja podniosla minimalne wynagrodzenie do rekordowych 12 130 rubli. Na Ukrainie jest co prawda nieco wyższe, ale tam mają wojnę. W Polsce minimalne wynagrodzenie wynosi 43 000 rubli.

Tweets Energetyka24