Przerwa w dostawach gazu rurociągiem Nord Stream

27 listopada 2018, 15:48
the-landfall-of-the-nord-stream-pipeline-in-germany_3545_20150318_2
Fot.: Nord Stream AG

W związku z pracami remontowymi przy zasilaniu stacji w Greifswaldzie doszło do dwugodzinnej przerwy w dostawie gazu rurociągiem Nord Stream. Jest to już druga tego typu przerwa na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.

Jak informuje niemiecki operator Gascade, 27 listopada doszło do dwugodzinnej przerwy w dostawie gazu rurociągiem Nord Stream w związku z planowanymi pracami remontowymi zasilania stacji w Greifswaldzie. Przerwa miała miejsce od 9:00 do 11:00 czasu miejscowego i jak informuje operator – nie zakłóciła dostaw surowca do odbiorców. 

Ostatni raz do zakłócenia dostaw gazu z Nord Stream doszło w nocy 17 listopada. Przyczyną była awaria zasilania stacji w Greifswaldzie. Usterkę udało się jednak szybko usunąć.

Wcześniej do podobnej awarii doszło 2 października na stacji przesyłowej w Mallnow, przepompowującej rosyjski gaz z Nord Stream płynący gazociągiem OPAL i JAGAL na południe kraju. Przyczyną była również usterka w zasilaniu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Naiwny
wtorek, 27 listopada 2018, 23:04

Potwierdza się opinia o niewiarygodności Rosji jako pewnego dostawcy gazu i nie tylko. Może ten i podobne przypadki w końcu przekonają Niemców do poszukiwań innych - bardziej wiarygodnych dostawców gazu. Cieszy natomiast dalekowzroczność Naszych polityków - twórców Gazoportu i BP.

Reklama
Tweets Energetyka24