Poroszenko wzywa do natychmiastowego zaprzestania realizacji Nord Stream 2

22 maja 2018, 16:24
1200_650_matched__p4ymo6_poroszenk
Fot. www.president.gov.ua

Ukraiński prezydent ponownie wezwał do natychmiastowego zaprzestania realizacji projektu Nord Stream 2, który w jego opinii niszczy europejską solidarność.

Po rozmowach z prezydentem Estonii Petro Poroszenko zapewnił, że jego kraj gotów jest udzielić wszelkich gwarancji niezawodności tranzytu przez terytorium Ukrainy. „Mamy wyjątkowe możliwości, podziemne magazyny, dysponujem też wystarczającymi rezerwami, aby zwiększyć tranzyt” - powiedział Poroszenko.

Podczas spotkania głów państwa poruszono szereg tematów związanych z budową kontrowersyjnej magistrali. „Omówiliśmy ten temat osobno, bardzo szczegółowo i doszliśmy do wniosku, że ten projekt nie jest projektem gospodarczym, szkodzi europejskiej jedności” - oświadczył Poroszenko.

Prezydent podkreślił równocześnie, że należy dołożyć wszelkich starań, aby powstrzymać tego typu polityczne projekty, które niszczą jedność Unii Europejskiej. Nieco wcześniej Poroszenko stwierdził, że Nord Stream 2 ma na celu „podkopanie jedności Europy”.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
rozczarowany_niemiecka_postawa
środa, 23 maja 2018, 11:20

Tak jakby to robiło wrażenie na Niemcach. Jedność będzie gdy Niemcy będą mieli nad nią kontrolę, a nie jacyś tam Ukraińcy czy Polacy. Jak to było... Sprawiedliwość sprawiedliwością a racja musi być po naszej stronie?

Adrian
wtorek, 22 maja 2018, 21:58

Gadac to on sobie może jego kraj sie nie liczy on ma długi do spłaty

Tweets Energetyka24