Poroszenko: "Nord Stream 2 to koń trojański Moskwy"

11 sierpnia 2018, 09:53
23632692085_33a8d97b9c_z
Fot. U.S. Embassy Kyiv Ukraine / Flickr

Prezydent Ukrainy po raz kolejny wezwał do zablokowania rurociągu Nord Stream 2, który jest w jego opinii „koniem trojańskim” Kremla i stwarza zagrożenia natury geopolitycznej.

Zdaniem Petra Poroszenki opory Rosjan przed budową magistrali w zgodzie z regulacjami trzeciego pakietu energetycznego oraz postępowanie Moskwy ws. niekorzystnego dla niej werdyktu Trybunału Arbitrażowego są „jasnymi i jednoznacznymi sygnałami świadczącymi o prawdziwych motywach”. Podkreśla, że NS2 będzie miał katastrofalne konsekwencje dla Europy.

W swoim wpisie na portalu społecznościowym ukraiński przywódca wezwał również europejskich partnerów do stanowczej walki o bezpieczeństwo energetyczne UE oraz uwolnienie się od zwodniczych i szkodliwych „wdzięków Kremla”.

Spółka Nord Stream 2 AG złożyła wczoraj wniosek dotyczący wytyczenia nowej trasy gazociągu, omijającej wody terytorialne Danii, która jak dotychczas nie wyraziła zgody na rozpoczęcie budowy.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
niedziela, 12 sierpnia 2018, 09:34

Jak to miło, że przywódca kraju który na co dzień boryka się z gigantycznymi problemami w każdej sferze życia społeczno-gospodarczego znajduje czas aby martwić się i za razem pouczać Europę. Aż dziwne, że kryzysem ogarnięta jest Ukraina a nie ta durna i naiwna Europa. Nie ma sprawiedliwości.

Tweets Energetyka24