Pilne spotkanie ws. cen ropy na Kremlu. Putin ściąga gabinet i szefów spółek

3 kwietnia 2020, 14:35
Putin
Fot. Flickr

Według sekretarza prasowego Kremla spotkanie będzie dotyczyło sytuacji na rynku ropy. Wcześniej Putin rozmawiał z głowami innych państw, w tym z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Prezydent Rosji zwołał pilne spotkanie dot. sytuacji na rynku ropy naftowej z udziałem rady ministrów i głównych naftowców w kraju - podaje portal 1prime.ru.

„Prezydent rozmawiał o sytuacji na międzynarodowych rynkach energii ze swoimi międzynarodowymi kolegami, w tym z Donaldem Trumpem. Ministerstwo Energii ma intensywne kontakty z różnymi krajami, w związku z niekorzystną atmosferą na rynkach energii” - powiedział rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

„To są powody, dla których prezydent spotyka się z odpowiednimi szefami działów i firm naftowych w celu omówienia sytuacji” - dodał Pieskow.

Zapytany, czy Moskwa weźmie udział w spotkaniu OPEC + 6 kwietnia, rzecznik prezydencki poinformował, że czekają na spotkanie.

Jak informowała wcześniej RIA Novosti, na spotkaniu w formacie OPEC+ przedstawiciele państw zrzeszonych omówią możliwość ograniczenia produkcji ropy o 10 milionów baryłek dziennie. Nie zdecydowano jeszcze o przydziale kwot.

KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Xd
poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 07:47

Jednak propaganda ponad wszystko

tyu
niedziela, 5 kwietnia 2020, 15:36

Przydałaby się jeszcze analiza ile zarabiają (w sensie zaoszczędzają) pieniędzy na tej zadymie kraje-importerzy jak Polska. Pewnie nam to nie wyrówna korona-przestoju ale zawsze to jakiś chwilowy zastrzyk kasy do skarbonki.

FR technologiczne imperium
piątek, 3 kwietnia 2020, 19:53

Przecież Rosja ma rezerwy na 10 lat , więc po co ten pośpiech Władimir? Poczekajcie z 4 lata aż upadną zgniłe zachodnie firmy wydobywcze i wrócicie w chwale.

GB
piątek, 3 kwietnia 2020, 18:15

Redukcja wydobycia o 10 mln baryłek dziennie nic nie da. Nadwyżka podazy nad popytem to już jakieś 20 mln. Niektórzy analitycy mówią o nadwyżce 35 mln...

szach mat w jednym ruchu
piątek, 3 kwietnia 2020, 17:04

Jaja sobie robicie? Liczę na przynajmniej 4-5 lat taniej ropy i gazu? Przecież rusboye tak sugerowali ,że matuszka tyle wytrzyma? kiepski nysa napiszcie coś bo nie wiem czy zasnę dzisiaj!

ruska_wydmuszka
piątek, 3 kwietnia 2020, 23:22

jaka cena bbl zapewnia związanie końca z końcem w ruskim budżecie, 40 kilka usd? poprawcie mnie... dlaczego dzjadzja władzio opodatkował ludziom lokaty od "zawrotnej" kwoty ok. 12 tys. eur, dlaczego spotykają się "pilnie"? dlaczego ruskie szweje dostają 60 najnowszych czołgów zamiast 2300, dlaczego, dlaczego, dlaczego... bo kasy ni ma, a jak ni ma, to za co władzio-bladzio-putin puta madre kupi se lojalność głodnych kumpli ze służb, no za co pytam się ...

Artur
piątek, 3 kwietnia 2020, 20:55

Trump przokonywał Putina aby ograniczyć wydobycie, wtedy wszyscy na tym zarobią. Rosjanie zauważyli, że bardziej na podwyżkacj zależy Amerykanom (bo to Trump dzwoni i prosi) i obawiam się, że Rosjanie będą grali teraz aby cena ropy wzrosła na tyle, żeby minimalnie była opłacalna dla nich ale dalej niekorzystna dla łupków. Trump popełnił niewybaczalny błąd i może tą rozgrywkę przegrać.

Szach mat w jednym ruchu
sobota, 4 kwietnia 2020, 12:33

Czyli po 30 ? Jak dla mnie bomba! Jankesi dadzą radę bez łupków. W końcu taniej kupią niż za produkcję u siebie! Pytanie ile wytrzyma matuszka? W końcu czeczenia to bodajże 6-8 mld rocznie! A oprócz tego syria,wenezuela,białoruś,krym,donbas,królewiec ? Do tego nie mające analogów su-57,t-14 itd? Odszkodowanie dla nas plus zapewne nowa umowa za jamał? Niestety trzeba będzie płacić {cena rynkowa}. No ile wytrzyma?

Kiks
sobota, 4 kwietnia 2020, 11:46

@Artur Zabawny jesteś. Trump ma teraz inne problemy, a ruskich ciśnie AS. I nie wiem czy zauważyłeś, że USA nie są zależne od cen ropy. Jeżeli już to branża. Ruscy są zaś pod kreską.

Tweets Energetyka24