PGNiG walczy ze smogiem. 11 tys. ludzi z dopłatami do pieców gazowych

5 kwietnia 2018, 09:38
05e30eea-74c1-4132-a7d9-a9ed453ea68f
Fot. Energetyka24

Podczas dzisiejszej konferencji w Centrum Prasowym PAP przedstawiciele PGNiG w obecności ministrów: energii oraz pracy i polityki społecznej zaprezentowali nowy program dopłat do pieców gazowych. Ma to być element walki ze smogiem wspierający działania rządowe w tym zakresie.

„Działania PGNiG to pilotaż, mała cegiełka w walce ze smogiem. Dopłaty do pieców gazowych będą dotyczyć 11 tys. rodzin” – stwierdził prezes PGNiG Piotr Woźniak.

„40 tys. zgonów rocznie to efekt zanieczyszczonego powietrza w Polsce. Jako Grupa PGNiG wspieramy rządową politykę walki ze smogiem. Przykładem tego jest program dopłat do pieców gazowych zaprezentowany dzisiaj” – poinformował Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

„Tysiąc dopłat będzie dotyczyć posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a dziesięć tysięcy naszych pozostałych klientów” – dodał prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

„To nie jedyne nasze działania – stawiamy także na edukację. Finansujemy edukacyjne place zabaw, zestawy edukacyjne wykorzystywane w ramach lekcji przyrody, rozdaliśmy ich ponad tysiąc” – dodał Mucha.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Sygnalista
czwartek, 26 kwietnia 2018, 16:59

A kto i na jakich zasadach dostanie te piece? W Polsce potrzeba co najmniej kilka milionów nowych wydajnych piecy gazowych. Te 11 trsięcy nie wystarczy nawet dla np polskich rodzin Otwock. A co z resztą Naszych rodzin? I co mam zrobić, żeby moja rodzina też dostała taki piecyk jeszcze w tym stuleciu?

Clean combustion
wtorek, 10 kwietnia 2018, 18:26

Walka ze smokiem powinna ograniczyć się do wybudowania centralnego ogrzewania(czytaj, centralnego spalania) w centrach, i nie tylko, miast . Reszta, to działania pozorowane i nieskuteczne

pp
poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 00:13

Co z tego że są dopłaty jak ludzie nie chcą inwestować w ogrzewanie gazowe. Mam sąsiadów kompletnych trolli, palą śmieci w piecu. Nie można okna otworzyć bo jest smród. Straż miejska nie reaguje. Ludzie ci nie mają koszów na śmieci. Wszystko spalają nawet latem. Trzeba zmienić prawo.

Tweets Energetyka24