Orlen chce dzielić się swoim sukcesem. "Program o charakterze proinwestycyjnym i edukacyjnym"

15 listopada 2018, 20:50
IMG-3293
Fot. Energetyka24

Podczas Kongresu 590 odbyła się inauguracja programu „Orlen w portfelu” pełniącego funkcje o charakterze proinwestycyjnym oraz edukacyjnym.

Program zakłada, że każdy obywatel, który na swoim rachunku maklerskim będzie posiadał co najmniej 50 akcji PKN Orlen, uzyska prawo zniżek na paliwo (10 gr na litr paliwa Efecta oraz 15 gr na litr paliwa Verva) oraz 10% na produkty z tzw. oferty pozapaliwowej. Wyłączenia w tym zakresie obejmują jedynie doładowania telefonów, papierosy i alkohol. Posiadacze akcji zyskają także prawo do dywidendy.

„Są też inne korzyści. PKN Orlen jest firmą przewidywalną i stabilną - ma swoją markę” - mówił Daniel Obajtek podczas inauguracji programu. Podkreślił, że oprócz zachęt o charakterze proinwestycyjnym, stanowiących formę patriotyzmu gospodarczego, ważna jest także rola edukacyjna inicjatywy. W opinii prezesa spółki jest to bardzo dobry sposób na zwiększanie świadomości społecznej w zakresie rynków kapitałowych. 

„Gospodarka rośnie, bezrobocie jest najniższe w historii, Polacy zamożnieją, natomiast dane wskazują, że wciąż niechętnie inwestują swoje oszczędności na rynkach kapitałowych” - mówił Daniel Obajtek.

W swoim wystąpieniu prezes Orlenu podkreślił także walor dywidendowy programu. „Jesteśmy wiarygodną i stabilną spółką, czempionem polskiej gospodarki - chcemy się tym dzielić” - deklarował. 

Powyższy wątek mocno akcentowała również Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen: „Chcemy dać możliwość uczestniczenia we wzroście, który od kilku lat notuje spółka” - mówiła. Wyraziła również wdzięczność dla partnerów przedsięwzięcia m.in. Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych oraz DM PKO BP.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24