ONZ pomoże uchronić Nord Stream 2 przed amerykańskimi sankcjami?

17 sierpnia 2020, 11:13
6365386329_f24a5e7976_c
Fot. sanjitbakshi / Flickr

W związku z groźbą amerykańskich sankcji wobec projektu Nord Stream 2 Berlin rozważa zwrócenie się z prośbą o interwencję do Organizacji Narodów Zjednoczonych - poinformował Klaus Ernst szef komisji ds. gospodarki i energetyki w Bundestagu.

Niemiecki deputowany oświadczył w rozmowie z Russia Today, że uważa za „niedopuszczalną” sytuację, w której jeden kraj - na przykład USA - dyktuje innemu suwerennemu państwu lub organizacji międzynarodowej jak ma kształtować swoją politykę energetyczną. Jego zdaniem jest to sprzeczne z „jakimkolwiek rozsądnym podejściem”.

Ernst odniósł się również do niedawnego oświadczenia Komisji Europejskiej, jakoby ewentualne sankcje stały w sprzeczności z prawem międzynarodowym. „Jest to naruszenie, które zagraża suwerenności kraju” - grzmiał w rozmowie z medium, które uważane jest za tubę propagandową Władimira Putina. 

„Kolejny środek, o którym również rozmawiamy, dotyczy podniesienia tej kwestii na szczeblu ONZ. A potem, być może, złożenia skarg do odpowiednich sądów. Zobaczymy co zdecydują” - kontynuował Ernst.

Klaus Ernst uchodzi za jednego z najgłośniejszych orędowników kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2. W przeszłości twierdził m.in. że działania USA wobec NS2 wymagają "silnej reakcji" ze strony Europy. Miałaby ona polegać na nałożeniu kontr-sankcji na amerykański gaz, wydobywany za pomocą szczelinowania hydraulicznego.

KomentarzeLiczba komentarzy: 9
GB
wtorek, 18 sierpnia 2020, 21:40

Gdyby Niemcy zwróciły się do ONZ z prośbą o ratunek dla NS2 to po prostu ośmieszyłyby się... ONZ nic nie może, zwłaszcza przeciwko USA. To po prostu byłby akt niemieckiej głupoty, a na świecie byłby niezły ubaw z Niemców. Niemniej pokazuje to że tonący brzytwy się chwyta i NS2 faktycznie poległ.

Baca Jądrek
poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 23:50

Może błękitne hełmy będą chronić ruskie rury przed rdzą i solą a może nawet pucybut putina niejaki schreder dostanie ochronę ONZ przed roszczeniami Gazpromu. I jeszcze proponowałbym skargę złożyć do WHO . Wcześniej posłać reklamówkę dolarów

Alosza
poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 21:15

Może niech do papieża uderzą? A nuż interwencja boska? A tak serio niech nałożą sankcje na jankesów? Bezradne te onuce. Potęga mongolska.

gonić pastuchów
poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 19:46

No i brawo. Tak trzymać i wzmacniać.

atomowa lala
poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 15:05

Sprobuj szczescia.

Tweets Energetyka24