Nord Stream 2 zaskarżył dyrektywę gazową do Trybunału Sprawiedliwości

26 lipca 2019, 12:48
ropa
Fot.: Energetyka24.com

Nord Stream 2 AG skierował do Trybunału Sprawiedliwości UE pozew, w którym domaga się unieważnienia dyrektywy gazowej. Zdaniem spółki łamie ona zasadę równego traktowania.

Pozew wpłynął 25 lipca i ma na celu anulowanie dyrektywy gazowej. Spółka jest zdania, że dokument łamie europejskie przepisy i został przygotowany w taki sposób, aby zaszkodzić rurociągowi Nord Stream 2.

"My, jako rozważny inwestor, jesteśmy zobowiązani do ochrony naszych inwestycji. Jednak zmiana dyrektywy gazowej jest nie tylko szkodliwa dla Nord Stream 2. Taka oczywista dyskryminacja indywidualnych inwestycji komercyjnych podważa również zdolność rynku wewnętrznego UE do przyciągnięcia inwestycji w celu urzeczywistnienia transformacji energetycznej" powiedział cytowany w komunikacie prasowym Nord Stream 2 AG prezes spółki Matthias Warnig.

Nowelizacja dyrektywy gazowej przewiduje, że podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą podlegały przepisom trzeciego pakietu energetycznego.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Gerhard S.
sobota, 27 lipca 2019, 01:09

Budowa Nord Strem stoi a metanowce z amerykanskim CNG zawijaja do Świnoujścia . Nie tak to miało być .

Szach mat w jednym ruchu.
piątek, 26 lipca 2019, 21:44

Biedny ten gazprom wszyscy się czepiają? Zamiast podpisywać umowy na dziesięciolecia na zasadzie bierz albo płać!! Płacąc za wszystko 20%-30% więcej!! Nie wiem czy dzisiaj zasnę!!

prawieanonim
piątek, 26 lipca 2019, 15:13

Niemożliwe. Przecież dopiero co jeden klakier mi wmawiał że nijak nie wpływa ona na finalną cenę rosyjskiego gazu.

Tweets Energetyka24