Niemiecki deputowany postuluje nałożenie sankcji odwetowych na USA

18 listopada 2019, 09:17
9073351577_5cd0a485d2_c
Fot. DIE LINKE Nordrhein-Westfalen / Flickr

Unia Europejska lub Niemcy powinny nałożyć sankcje na USA, jeśli wdrożony zostanie pakiet obostrzeń przeciwko firmom zaangażowanym w realizację Nord Stream 2 - uważa Alexander Neu, przedstawiciel lewicy w niemieckim Bundestagu.

W opinii niemieckiego polityka Europa nie tylko nie potrzebuje amerykańskiego gazu skroplonego, ale również powinna zdecydować się na kroki odwetowe w stosunku do Waszyngtonu, jeśli ten zdecyduje się na uderzenie w Nord Stream 2.

„Jeżeli Stany Zjednoczone nałożą sankcje na niemieckie lub szwajcarskie firmy zaangażowane w układanie rur na Morzu Bałtyckim, wówczas UE lub Niemcy powinny odpowiedzieć kontr-sankcjami, wpływającymi np. na import towarów z USA” - mówił Alexander Neu w rozmowie z Ria Novosti.

Niemiecki deputowany wypowiedział się również w sprawie dywersyfikacji źródeł dostaw surowca: „My w Europie nie potrzebujemy amerykańskiego LNG” - stwierdził.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mat bez ruchu
poniedziałek, 18 listopada 2019, 19:38

Mądry gość.

Niuniu
poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:09

Lada moment pojawią się głosy polityków niemieckich lub francuskich, że takie sankcje należy nałożyć na Polskę w związku z działaniami polskiego urzędu antymonopolowego przeciwko europejskim firmom zaangażowanym w ten projekt. I to w przeciwieństwie do obecnej propozycji sankcji przeciwko USA może się powieść.

Tweets Energetyka24