Nerwowo na rynkach ropy

14 sierpnia 2019, 09:25
chart-1905225_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Na rynku ropy w USA nerwowe reakcje inwestorów - zapasy surowca wzrosły o ponad 3 mln baryłek, więc cena mocniej spada - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,44 USD, po zniżce ceny o 1,16 proc.

Ropa Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 60,77 USD za baryłkę, po spadku notowań o 0,86 proc.

Niezależne wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA podał we wtorek Amerykański Instytut Paliw (API). Wynika z nich, że zapasy ropy wzrosły w ub. tygodniu o 3,7 mln baryłek.

W środę oficjalny raport przedstawi Departament Energii (DoE) - po 16.30.

Analitycy oceniają, że w USA w ub. tygodniu zapasy ropy spadły o 2,3 mln baryłek.

Podczas poprzedniej sesji ropa w Nowym Jorku zyskała 4 procent w reakcji na sygnały, że w relacjach handlowych pomiędzy USA a Chinami może nastąpić poprawa.

Administracja USA podała, że odłoży wprowadzenie 10-proc. ceł na niektóre produkty importowane z Chin do 15 grudnia, a inne zupełnie z nich zwolni.

"USA odłożą wprowadzenie 10-proc. ceł na niektóre chińskie produkty do 15 grudnia" - poinformowało Biuro Przedstawiciela ds. Handlu USA (USTR) w oświadczeniu.

Wicepremier Chin Liu He przeprowadził rozmowę telefoniczną z przedstawicielem ds. handlu USA Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem we wtorek wieczorem - podało we wtorek chińskie Ministerstwo Handlu.

Urzędnicy z Chin i Stanów Zjednoczonych mają w ciągu dwóch tygodni ponownie rozmawiać na temat relacji handlowych.

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24