Naimski: zachowamy markę Lotosu

3 marca 2018, 11:27
1200_650_matched__p2g47f_0477458e15184d7c9c9ac6d9e655910c
Fot.:Naimski.pl

„Brand Lotosu będzie zachowany” - powiedział Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Naimski rozmawiał o planowanym połączeniu Lotosu i Orlenu w programie Rzecz o Biznesie emitowanym przez Rzeczpospolita TV. "Mamy szansę utworzenia firmy paliwowej liczącej się w skali europejskiej. To olbrzymi plus takiego posunięcia, oby to wszystko zostało dobrze przeprowadzone przez zarządy. To nie jest łatwe, i Orlen i Lotos to spółki giełdowe z szeregiem różnych akcjonariuszy” - powiedział.

"Orlen stanie się dużą środkowoeuropejską firmą. Trzeba będzie uzgodnić to z UOKiK i wiele innych rzeczy wokół jest w tej sprawie do zrobienia. Niebagatelne jest też to, że przy całej operacji łączenia trzeba pilnie strzec gestii Skarbu Państwa w tym sektorze, to kluczowe dla bezpieczeństwa Polski” - dodał polityk.

Jak stwierdził Naimski, przy połączeniu naftowych gigantów marka Lotosu zostanie zachowana. "Komunikat, który podawał minister Tchórzewski i prezes Obajtek mówi o tym, że brand Lotosu będzie zachowany. Pozycja Lotosu na Pomorzu się nie zmniejszy, rafineria pracuje i będzie pracowała, wszystkie związane z nią przedsięwzięcia gospodarcze (…) będą nadal istniały i będą funkcjonalne” - powiedział

Naimski mówił też m.in. o rekordowym zapotrzebowaniu na moc, postępach w budowie gazociągu Baltic Pipe oraz o wyzwaniach stojących przed polską gospodarką.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
jang
poniedziałek, 5 marca 2018, 00:41

Dziwne,że krytycy tworzenia dużych firm przemysłowych kupują aspirynę najchętniej od Bayera ,samochód od np BMW/Toyoty/Fiata na wakacje latają Boenigiem lub Airbusem itd itd zamiast zaspokoić się produkcją manufaktury...Paliwa i oleje smarowe pewnie też kupujecie od pana Wacka&Wicka spółka jawna?

Paranoid
niedziela, 4 marca 2018, 15:16

Powrót do zjednoczeń przemysłowych i monopolu totalnego i jednoczesne ściemnianie o przedsiębiorczości. Czy zobaczymy jakieś analizy czy to ma sens? Nie, bo i po co. Ciemny lud dostanie jakąś pożywkę i tyle. Ktoś widział jakieś analizy sensowności upaństwawiania zbrojeniówki, stoczniówki i banków realizowane przez obecnych geniuszy biznesu tzw. polityki gospodarczej? Cóż powoli się okazuje, że nijak da się ręcznie sterować gosp rynkową, ale kogo to obchodzi ..

Marek1
niedziela, 4 marca 2018, 11:20

KAŻDY monopol jest fatalny dla Klienta detalicznego(my). Stawiam $ przeciwko orzechom, że po przejęciu Lotosu przez Orlen cena paliw w Polsce WZROŚNIE. Oczywiście w mediach będzie podane, że wyłącznie przez \"czynniki zewnętrzne\".

cycofan
niedziela, 4 marca 2018, 16:33

brak monopolu na rynku lokalnym ogranicza wybór towarów tylko do podstawowych , przykładem są małe sklepy branżowe w ilości 3-5 na miasteczko 10 tysięczne w których towar jest identyczny z powodu biedy sprzedawcy spowodowanej właśnie ilością punkcików handlowych . Pazerny monopolista 40 %towy zarobi tylko na kliencie leniwym , przesycenie wszystkiego generuje tylko bałagan oraz biedę wyboru i zarobku

Artur
niedziela, 4 marca 2018, 11:10

To bardzo źle. Nazwa po połączeniu koncernów powinna być ujednolicona na ORLEN.

Tweets Energetyka24