Naimski: Nord Stream 2 podważa solidarność europejską

10 maja 2020, 15:02
840_472_matched__q5p68p_840472matchedq18i7z840472matchedpfen79840472matchedpamcev1200650matchedp2g47f0477458e15184d7c9c9ac6d9e655910c
Fot. www.naimski.pl

Nord Stream 2 jest wbrew polskim interesom nie tylko dlatego, że będzie utrwalał dominację Gazpromu. Ten rosyjsko-niemiecki projekt podważa faktycznie solidarność europejską - powiedział Piotr Naimski w rozmowie z Polskim Radiem 24.

Specjalny pełnomocnik rządu ds. Strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mówił na falach Polskiego Radia o znaczeniu gazociągu Nord Stream 2. „Projekt Nord Stream 2 jest wymierzony tak naprawdę w kraje na południe od Polski, gdzie będzie utrwalał energetyczną dominację Rosji” - powiedział.

Minister zaznaczył, że istotą kontrowersji wokół tego przedsięwzięcia jest „miejsce Niemiec w solidarnej polityce sojuszniczej”.

Ci, którzy mówią o prywatnych interesach uważają, że nie obowiązuje solidarność w Unii Europejskiej, tylko wilcze prawa i interesy dużych krajów” - dodał.

KomentarzeLiczba komentarzy: 30
Szach mat w jednym ruchu
wtorek, 12 maja 2020, 18:52

Negatywne emocje jakie targają oponentami na tym forum bawią mnie. Naprawdę te ciągłe podnoszenie tych samych zużytych argumentów staje się monotonne! Wymyślcie coś więcej! Tak mało jesteście kreatywni. Macie do pomocy cały system! Nie stać was na nic innego! Postarajcie się!

January.
poniedziałek, 11 maja 2020, 17:23

Czy była solidarność w przyjmowaniu emigrantów do poszczególnych krajów. Poza tym jaka dominacja gazpromu. Zawsze można zrezygnować zeosyjskuch dostaw . Czyżby warto uzależnić się od kraju, który na wszystkich nakłada sankcje. Cena także ma wpływ na decyzje. Najpierw mówiono, że jak nie Ukraina to Polska także nie zgadza się na ropociąg przebiegający przez nasz kraj, a teraz lament, bo straci się mld za tranzyt. Ukraina da za solidarnośc.

No skąd
poniedziałek, 11 maja 2020, 17:43

Import gazu z Rosji to jedynie 30%. O czym wy mówicie?

GB
wtorek, 12 maja 2020, 11:29

Że o 30% za dużo.

Szach mat w jednym ruchu
poniedziałek, 11 maja 2020, 13:53

Zostawmy ten skowyt i ujadanie. Róbmy swoje! Cieszę się,że w końcu pogonimy te tałatajstwo. To cieszy i to bardzo.

No skąd
poniedziałek, 11 maja 2020, 17:43

Szach mat, zapłacimy więcej. Brawo

Szach mat w jednym ruchu
poniedziałek, 11 maja 2020, 17:01

Tradycyjnie jak zawsze nie wiele wnosisz i rozumiesz. Trudno trzeba z tym żyć. Trudno też wymagać czegoś od kogoś dla którego autorytetem i wzorem jest państwo w którym po krytyce władzy lekarze wypadają z okien! Ps przy okazji złożyłem ci propozycję ? Styki idą czy może nie ma cie w Polsce? To jest jak poker? To jest miejsce gdzie oddziela się ziarna od plew? To jest czas gdzie poznaje się czy jest się mężczyzną czy bajtlem? To co wchodzisz do gry?

HeHe
poniedziałek, 11 maja 2020, 20:01

Po pierwsze to prowadzę dyskusję i w nic z nikim nie gram a merytoryka powyższego wpisu wyrażająca się w słowach "tradycyjnie jak zawsze nie wiele wnosisz i rozumiesz" ukazuje twoje możliwości dyskusji jako bardzo mizerne. Po drugie zwracam uwagę na to, że tematem powyższego tekstu jest energetyka a nie "lekarze którzy wypadają z okien" i podjęta przez ciebie próba takiej zmiany obiektu dyskusji może być przykładem na to, że to tobie "idą styki" (jak napisałeś). Zaznaczam także, że forum dyskusyjne nie jest miejscem "gdzie poznaje się czy jest się mężczyzną czy bajtlem" (dyskutantem może być wszak także kobieta) tylko czy ma się zdolności intelektualne aby RZECZOWO dyskutować i umiejętność przelania ich na "papier" czy też nie posiada się jednej lub dwóch z tych możliwości :) Jeżeli chodzi po propozycję piwa "gdzieś w Polsce" to jest ona jednak dość szeroka i nie za bardzo wiem co oraz komu miałaby udowodnić bo domyślam się, że o to ci chodzi :)

Szach mat w jednym ruchu
wtorek, 12 maja 2020, 16:58

Merytoryka u kogoś kto nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytania ! Eksperci z zachodu do tych którzy tak ci imponują dodaj jeszcze G.Schrödera. Idealnie pasuje jego wypowiedź z ubiegłego tygodnia. Jak na kogoś kto pracuje i nie ma czasu to strasznie cię wszędzie pełno. A w ilości komentarzy dziennie pobiłeś wszelkie rekordy! Stachanowiec! W latach 70-tych odwiedzałeś ZSRR i dalej pracujesz? Prawdziwy stachanowiec. Zarówno język, którym się posługujesz jak i liczba twoich komentarzy upewiania mnie,że Polska zmierza we właściwym kierunku. Sięgasz po artykuły nie trzeba tak daleko kopać. Z tamtego tygodnia polecam Rusza budowa B.P .... dedykowany specjalnie dla ciebie.

Szach mat w jednym ruchu
wtorek, 12 maja 2020, 14:05

Będę z tobą szczery uśmiech uśmiech politowania to towarzyszy mi czytając takie rewelacje? Merytoryka ? Pisze ktoś kto nie potrafi odpowiedzieć na najprostsze pytania? Zdumiewa mnie twoja nadgorliwość a ilość komentarzy, którego publikujesz poraża! Pisze to ktoś kto pracuje! Mistrzowstwo świata ? Chyba tutaj? Ba to ty zarzucasz innym,że spędzaj tutaj cały czas? To takie rosyjskie!Mało tego doszedłeś do takiej wprawy, że jak trzeba to 3-razy publikujesz to samo! Do tej pory kogoś takiego tutaj nie było! Tajemnicą nie jest bo już pisałem o tym mieszkam w Katowicach. Przed tobą byli inni których poglądy są były zbierzne z twoimi też jakoś nie chcieli? A mnie interesuje skąd to się bierze! Tacy ludzie i takie poglądy! Cała tajemnica spotkania. Wspominasz o ekspertach zachodnich, którym bardziej ufasz. Rozumiem,że G. Schröder ze swoją wypowiedzią z tamtego tygodnia idealnie wpasowuje się w ten trend? Co byłoby logiczne biorąc pod uwagę twoje wyjątkowo stronnicze antypolskiego treści wylewające się z twojej radosnej twórczości! Podpierasz się artykułem z przed kilku miesięcy? Mój drogi, żeby podsumować twoje wyjątkowo dokonania nie trzeba tak daleko sięgać! Wystarczy artykuł z tamtego tygodnia. Rusza budowa B.P.... Autor dokładnie opisał takich jak Ty Ich rolę i argumenty jakich używają. Wypisz wymaluj Ty! Na koniec liczba twoich komentarzy. Język jakiego używasz a także wyjątkowa stronniczość. Utwierdza mnie w przekonaniu, że jeśli chodzi o Polskę to wszystko idzie w dobrym kierunku! Przed tobą byli inni,a po tobie będą inni i nic to nie zmieni. A Ratlerki niech dalej ujadają to wszystko co im zostało.

HeHe
poniedziałek, 11 maja 2020, 14:56

Skowyt i ujadanie Naimskiego? Argument o "podważaniu jedności europejskiej" jest stary jak projekt NS i Niemcy już parokrotnie go ośmieszyli :) Poza tym jeżeli już TO tałatajstwo. TE określa liczbę mnogą czyli w tym przypadku byłyby TE tałatajstwa.

poniedziałek, 11 maja 2020, 16:33

Nie. Twoje ujadanie :P

Niuniu
poniedziałek, 11 maja 2020, 01:24

Akurat przeciwko Gazoportowi nic nie mam. Wręcz przeciwnie uważam, że jest w niedostatecznym stopniu wykorzystywany. Mam za to wiele przeciwko stawianiu ekonomi na głowie czego efektem jest cena gazu który kupuje od PGNIG do ogrzewania domu i wody. Cena gazu który kupujemy od Rosji w istotnym stopniu zmniejszyła się w ostatnich latach. Ale cena gazu dla odbiorców krajowych w tym ludności pozostaje praktycznie niezmienna. PGNIG ma dostać kilka miliardów zwrotu za nadpłatę za Gaz od Gazpromu. Jakoś nie słyszałem o planie zwrócenia nadpłaty przez PGNIG odbiocą finalnym w Polsce. Dla tego uważam pomysły budowy BP za poroniony, ekonomicznie nieodpowiedzialny. Bo to z moich pieniędzy powstanie ten gazociąg do którego nie będzie skąd wziąć gazu za rozsądną cenę.

Polak
poniedziałek, 11 maja 2020, 12:56

Gdybyś mieszkał w polsce to byś nie opowiadał takich banialuk...

po trzecie sankcje
poniedziałek, 11 maja 2020, 11:14

Co do jednego się zgadzam - w dużej mierze BP i gazoport powstają za pieniądze, które zaoszczędzimy jako Polska na horrendalnych rachunkach, które kiedyś płaciliśmy Gazpromowi. Tak więc w pewnym sensie na koszt rosyjskiego podatnika. Też bym się bulwersował.

HeHe
poniedziałek, 11 maja 2020, 01:15

To punt widzenia decyduje o tym co podważa solidarność w Unii Europejskiej. Jeżeli jest to gaz na którym zależy Zachodniej Europie to dlaczego niby NS 2 podważa solidarność europejską? Z punktu widzenia Niemiec, Austrii, Francji czy rządów krajów Beneluxu którzy są odbiorcami rosyjskiego gazu to działania próbujące uniemożliwić działanie tego projektu podważają solidarność europejską. Dlaczego to kraje starej Unii powinny solidaryzować się z Polską i krajami bałtyckimi a nie Polska i kraje bałtyckie solidaryzować się z krajami starej Unii? Poza tym nie ma nakazu kupowania ruskiego gazu a Czechy (jeżeli o nich mowa) nie sprzeciwiają się i odbierają ruski gaz OPAL-em. Jeżeli chcemy "zrobić babci na złość i natrzeć sobie uszy śniegiem" to kupujmy amerykański LNG czy budujmy BP a odczepmy się od NS 2.

czytelnik D24
środa, 13 maja 2020, 16:32

Towarzyszu mam odpowiedź na twoje pytania dotyczące solidarności europejskiej. Otóż Baltic Pipe zostanie wybudowany za pieniądze Unii Europejskiej gdyż jest na liście priorytetowych inwestycji unijnych jako projekt strategiczny dla niezależności energetycznej UE. Szach i mat towarzyszu :)

Polak
poniedziałek, 11 maja 2020, 12:57

Jak to wy towarzyszu rosjaninie?

wtorek, 12 maja 2020, 14:19

Widocznie nie jesteś z polski i tylko lubisz propaganda.

Tweets Energetyka24