Morawiecki: działania rządu są pozbawione klimatycznego populizmu

25 września 2019, 11:38
840_472_matched__pjmgqh_840472matchedp3bcb4Morawiecki
Fot.:KPRM

„Działania rządu są autentyczne, dopasowane do tempa zmian w sektorze. Są, przede wszystkim, pozbawione klimatycznego populizmu” - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla portalu Do Rzeczy.

Morawiecki odpowiadał na pytania red. Karola Gaca dotyczące polityki rządu w odniesieniu do Śląska. Region ten jest szczególnie wrażliwy na zmiany towarzyszące transformacji polskiej energetyki i gospodarki. 

„Nasza propozycja dla zmian energetycznych to propozycja rozsądna – oparta na pragmatycznych przesłankach. Z jednej strony uwzględnia realia polityki klimatycznej Unii Europejskiej, a z drugiej uwzględnia to, co dla każdej rozwiniętej gospodarki jest najważniejsze, czyli fakt, że energia musi być dostarczona” - powiedział premier.

„Transformacja musi zakładać bezpieczeństwo, ale jednocześnie musi pamiętać z jednej strony o niskich cenach energii, a z drugiej - dbać o środowisko, redukując emisje dwutlenku węgla do powietrza. Transformacja ekologiczna w stronę zielonej Polski musi zabrać trochę czasu, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne wszystkim Polakom.” - dodał.

Premier wspomniał też, że rząd wdraża już konkretne działania pokroju programu Mój Prąd czy Czyste Powietrze, które przekładają się na walkę z problemem zanieczyszczeń powietrza.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Dyzio
piątek, 27 września 2019, 15:54

Problem w tym, że nie wierzę w nic, co mówi pan Morawiecki.

Mr B
środa, 25 września 2019, 14:48

"Premier wspomniał też, że rząd wdraża już konkretne działania pokroju programu Mój Prąd czy Czyste Powietrze, które przekładają się na walkę z problemem zanieczyszczeń powietrza." - jeszcze bardziej by się przyłożyły gdyby były zwiększone kary za spalanie śmieci w piecach domowych. Kara 500 zł to śmiech powinno być co najmniej 5 tys i nowe uprawnienia dla służb w celu wyłapywania takich trucicieli

TN
środa, 25 września 2019, 14:08

Przede wszystkim - i to powinno być podkreślane na szczeblu międzynarodowym - w porównaniu do innych państw rozwiniętych Polska wydziela znacznie mniej CO2 na mieszkańca, co więcej, w odniesieniu do lat 80-tych jesteśmy w Europie wśród liderów redukcji.

Tweets Energetyka24