Minister energii: gaz pomoże w walce ze smogiem

5 kwietnia 2018, 09:15
822aa7c2-0a4f-4d1e-9db0-a46a69b983a3
Fot. Energetyka24

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP podkreślił, że rząd skupia się na rozpowszechnianiu ogrzewania gazowego. Ma to być skuteczny sposób na walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Partnerem działań resortu zmierzających do ograniczenia smogu jest PGNiG.

„Walka z zanieczyszczonym powietrzem jest dużym wyzwaniem. Nadal mamy wiele pieców opalanych kiepskiej jakości paliwem. Mamy do czynienia nie tylko ze smogiem zimowym, ale również letnim z powodu wykorzystania samochodów” – stwierdził Tchórzewski.

„Gaz ziemny jest paliwem niskoemisyjnym. Może być wykorzystywany do walki ze smogiem. Z tego względem chcemy upowszechniać wykorzystanie gazu w gospodarstwach domowych. Dlatego rozbudowujemy sieć gazową. Dlatego od 2015 r. cena rachunków za gaz spadła o 11%” – dodał polityk.

„W ciągu kilku lat nasze działania dadzą skutek. Chcemy pomóc polskim rodzinom w wymianie pieców z kopciuchów na gazowe. Cieszę się, że rynkowe spółki przedstawiają w swoich strategiach ujęcie społeczne jakim są programy walki ze smogiem” – podkreślił minister energii.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Naiwny
czwartek, 5 kwietnia 2018, 22:27

Co konferencja Ministra to nowy pomysł. Ten akurat nie jest taki zły pod warunkie, że premilczymy czyj to gaz. A niestety gaz ten w większości jest i będzie rosyjski co ewidentnie nie pasuje do innych tez Ministra Premiera itd. Niemniej wyrazy poparcia za zaprezentowany pragmatyzm i tym razem realną koncepcję. PS. NS2 coraz bliżej - właśnie Finlandia wydała zgodę na budowę w jej wyłącznej strefie ekonomicznej (prawie 400km). Została Szwecja i ew. Dania. Będziemy mieli skąd kupować ten śmierdzący gaz.

Tweets Energetyka24