Kwieciński: PGNiG włączy się w postępowanie sądowe dot. derogacji dla Nord Stream 2

31 lipca 2020, 10:52
840_472_matched__q3vvwi_PrezesZarzduPGNiG2-4

PGNiG będzie uczestniczyć w postępowaniu przed niemieckim sądem, dotyczącym ewentualnego zwolnienia Nord Stream 2 z regulacji zawartych w dyrektywie gazowej - poinformował Jerzy Kwieciński, prezes spółki.

„Dzisiaj #PGNiG i PST przekazały do Wyższego Sądu w Düsseldorf deklarację aktywnego udziału w postępowaniu ws.odwołania #NordStream2 od negatywnej decyzji [niemieckiego, przyp.red.] regulatora dot.derogacji od prawa UE. Aktywne uczestnictwo w postępowaniu pozwoli na skuteczną ochronę interesów spółek i RP” - napisał prezes PGNiG na jednym z portali społecznościowych.

Warto wspomnieć, że od połowy marca br. zarówno PGNiG, jak i PGNiG Supply & Trading brały udział w postępowaniu dot. wyłączenia NS 2 spod znowelizowanej dyrektywy gazowej, prowadzonym przez Bundesnetzagentur.

Nord Stream 2 AG postulował, by w przypadku przebiegającego przez wody terytorialne Niemiec odcinka gazociągu zawieszono obowiązywanie części przepisów. Wniosek o udzielenie takiej derogacji złożono 10 stycznia br. 

Odrzucając ten wniosek niemiecki regulator informował, że ubiegłoroczna nowelizacja dyrektywy dopuściła możliwość zawieszania w określonych sytuacjach jej przepisów, ale odnosi się to wyłącznie do gazociągów, które zostały zbudowane przed wejściem nowelizacji w życie, co nastąpiło 23 maja 2019 roku.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24