"Krwawy" prezydent liczy na inwestycje Rosnieftu

4 października 2019, 09:29
840_472_matched__p9ae67_rosnieftprzejmujespolke5941383
Fot. Rosneft

Filipiński prezydent Rodrigo Duterte, oskarżany o zbrodnie przeciwko ludzkości, spotkał się z szefem Rosnieftu. W czasie rozmowy zachęcał do inwestowania na terytorium Filipin.

„Prezydent Duterte zachęcał Rosnieft, lidera rosyjskiego sektora naftowego, do inwestowania na Filipinach” - mówił Salvador Panelo, rzecznik Rodrigo Duterte. Dodał, że szczególnie istotne były tutaj kwestie związane z wydobyciem ropy i gazu.

Filipińska głowa państwa przebywa obecnie z kilkudniową wizytą w Rosji. W środę Duterte spotkał się z Dmitrijem Miedwiediewem, natomiast 3 października z Władimirem Putinem.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
fan_club_Daviena
niedziela, 6 października 2019, 20:18

We wtorek w Caracas podpisano przedłużenie umów w zakresie "wsparcia i doradztwa” wojskowego i energetycznego między Rosją a Wenezuelą - poinformował prezydent Nicolas Maduro po spotkaniu z wicepremierem Rosji Jurijem Borisowem. Maduro nie podał szczegółów podpisanych umów, podkreślił jednak, że obejmują one "udział rosyjskich firm we wszystkich obszarach strategicznej produkcji" Wenezueli, takich jak wydobycie ropy naftowej, gazu ziemnego i w rolnictwie.

sputniknews
środa, 9 października 2019, 11:05

Nic nic nowego. Od dekad wszyscy dyktatorzy, watażkowie, satrapy trzymający pod butem własnych obywateli, często podądzani o ludobójstwo uciekają się pod opiekę Rosji/ZSRR. A co do "wsparcia" to zakończy ono się tak jak każda inna współpraca Rosji z wasalem - ruiną gospodarczą tego drugiego.

Tweets Energetyka24