Koronawirus w rządowej energetyce. Zakażeni kluczowi ministrowie

21 sierpnia 2020, 12:05
C3gRv2sWEAAeHTY
Fot. www.naimski.pl

Dwóch kluczowych ministrów energetycznych ma koronawirusa.

Minister klimatu Michał Kurtyka oraz pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mają koronawirusa. Politycy potwierdzili to w czwartek 20 sierpnia za pomocą swoich social mediów.

O chorobie Naimskiego donosił już w środę na łamach Wprost red. Marcin Dobski. Potwierdził on swoje informacje w trzech źródłach, wskazując, że o zakażeniu ministra koronawirusem wiadomo od połowy sierpnia. Nie wiadomo jednak, w jakich okolicznościach do tego doszło.

„Sprawa zakażenia koronawirusem wyszła po spotkaniu z 12 sierpnia. Wtedy, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister klimatu Michał Kurtyka i pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski przewodniczyli spotkaniu z przedstawicielami górników” - pisał Dobski.

W czwartek doniesienia te potwierdził na Facebooku sam Naimski. „Dodatnie wyniki testów na obecność koronawirusa odesłały mnie na domową izolację. Cierpliwie dzielę los innych chorych (…).” - napisał.

Choroba ministra Naimskiego wywołała pytania dotyczące realizacji szeregu przedsięwzięć strategicznych, nad którymi sprawuje on osobistą pieczę. Szczególnie ważny jest tu projekt Baltic Pipe - ten system gazociągowy biegnący od szelfu norweskiego do zachodniopomorskiego wybrzeża ma umożliwić Polsce porzucenie w 2022 roku dostaw gazu z Rosji. Żeby to się udało Baltic Pipe musi być ukończony zgodnie z harmonogramem, tj. do jesieni 2022 roku. Niedługo potem wygasa bowiem obecnie obowiązujący kontrakt z Gazpromem na mocy którego nad Wisłę trafia rosyjskie błękitne paliwo. W dalszej części swojego wpisu na Facebooku Naimski stwierdził jednak wprost, że „Wszystkie projekty, w których uczestniczyłem, są realizowane zgodnie z założeniami. I’ll be back”.

Również w czwartek o swym zakażeniu koronawirusem poinformował minister Michał Kurtyka. „Przeprowadzony u mnie drugi test na koronawirusa przyniósł niestety dodatni wynik. Czuję się dobrze. Wraz z rodziną przebywam w domowej izolacji. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom służb sanitarnych i służby zdrowia za ofiarną pracę” - napisał.

Szef resortu klimatu Michał Kurtyka sprawuje pieczę m. in. nad przygotowaniem Polityki Energetycznej Polsko do 2040 roku (dokument jest obecnie w fazie konsultacji). Jego resort przedłożył tez niedawno do konsultacji zaktualizowany polski program jądrowy.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24