Konferencja RE-Source Poland [PATRONAT]

22 stycznia 2020, 15:30
Re-Source Event logo-CMYK-Poland_AKTUALNE_luty
Fot. materiały prasowe
Energetyka24
Energetyka24

Przemysł w Polsce potrzebuje taniej i czystej energii, by zachować konkurencyjność na globalnym rynku. Taką możliwość daje kupno prądu z odnawialnych źródeł energii przez duże zakłady w ramach tzw. korporacyjnych umów sprzedaży energii (corporate PPAs). W dniach 4-5 lutego 2020 r. w Warszawie odbiorcy energii będą mieli okazję dowiedzieć się na jakich zasadach mogą zabezpieczyć dostawy energii kupując ją bezpośrednio od producentów OZE, a także zapoznać się z ofertą swoich potencjalnych dostawców w ramach sesji B2B.

Konferencja, organizowana pod auspicjami RE-Source Poland Hub, zgromadzi producentów energii ze źródeł odnawialnych oraz jej odbiorców. Ponieważ możliwość zakupu energii w ramach formuły cPPA jest jeszcze na polskim rynku stosunkowo nowa, w programie konferencji duży nacisk zostanie położony na aspekt edukacyjny. To szansa przede wszystkim dla odbiorców aby zrozumieć specyfikę kontraktów cPPAs, zapoznać się z jej wariantami, tak aby przyjąć model najbardziej odpowiadający profilowi działalności danego przedsiębiorstwa.

Uczestnicy konferencji poznają standardowy model kontraktu cPPA opracowany przez EFET (European Federation of Energy Traders), którego zastosowanie umożliwia zmniejszenie kosztów transakcyjnych i ułatwia negocjacje między stronami umowy. Standard EFET będzie prezentowany w polskiej wersji językowej. 

Odbiorcy energii, dla których udział w konferencji jest nieodpłatny, otrzymają solidną dawkę wiedzy, która ułatwi im zoptymalizowanie kosztów energii w ich firmach.

Konferencja RE-Source Poland

Kiedy: 4-5 lutego 2020 roku

Gdzie: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Więcej informacji na stronie: http://resourcepoland.pl/event/

 (materiały prasowe)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24