Hiszpanie „zdezynfekowali” plażę chlorem. Teraz mają katastrofę ekologiczną

1 maja 2020, 14:44
dunes-4033821_1280
Fot. Pixabay

Władze wioski Zahara de los Atunes chciały przygotować się na powrót mieszkańców na zamknięte z powodu koronawirusa plaże, polali jedną z nich chlorem. Substancja wywołała spustoszenie w nadmorskim ekosystemie.

Jak informuje National Geographic, działania władz Zahara de los Atunes spowodowały zagrożenie i zniszczenia dla gatunków występujących na plażach. Dezynfekcja miała bowiem miejsce w sezonie lęgowym ptaków morskich.

Według NG, ekolodzy, który zbadali teren stwierdzili, że zniszczenia są przerażające, a chlor „zabił wszystko na ziemi”, łącznie z owadami.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Stary Grzyb
piątek, 1 maja 2020, 21:16

Najczęściej powtarzanym kłamstwem na świecie są słowa "dzień dobry", a bliskie drugie miejsce zajmuje zwrot "ja myślę". Codzienna praktyka pokazuje, że jakieś 95% twierdzących, że myślą, zaraz po wypowiedzeniu tych słów powinno dostawać dubeltową lacę w glacę - po pierwsze za kłamstwo, po drugie za bezczelność. Okazuje się, że władze Zahara de los Atunes powinny tę dubeltową lacę w glacę otrzymywać nie z liścia, ale trzonkiem od kilofa.

Lopezik
sobota, 2 maja 2020, 00:55

Fajne streszczenie, ale nic odpowiedzi

Bkak
piątek, 1 maja 2020, 18:18

Kretynyzm obecnie na całym świecie bez granic

jak dbasz
piątek, 1 maja 2020, 17:40

Zarówno po postępowaniu z ludźmi, jak i z otoczeniem, można z dużą pewnością stwierdzić, że Hiszpanie zachowują się przy urnie bezmyślnie.

Tweets Energetyka24