Gazprom: Ukończono 37% budowy Nord Stream 2

2 kwietnia 2019, 13:21
nsp2-subsea-plough-for-trenching-the-pipeline-thomas-eugster-201811-small-rgb
Fot. www.nord-stream2.com

Gazprom ogłosił, że budowa kontrowersyjnego rurociągu Nord Stream 2 osiągnęła 37% zaawansowania.

„W tej chwili na dnie Bałtyku ułożono 915 km. gazociągu Nord Stream 2” - czytamy w komunikacie. Dalej spółka informuje, że stanowi to ok. 37% ogólnej długości, zaś prace realizowane są „zgodnie z harmonogramem”.

Ukończenie inwestycji w terminie wydaje się jednak coraz mniej realne, ponieważ nad projektem gromadzą się kolejne czarne chmury. Są one związane m.in. z działaniami Duńskiej Agencji Energetycznej. Agencja Moody’s ocenia, że mogą one doprowadzić do opóźnienia oddania rurociągu do eksploatacji oraz osłabienia pozycji Gazpromu w negocjacjach z Ukrainą.

W opinii Andrieja Kobolewa, szefa ukraińskiego Naftohazu, Gazprom nie ukończy budowy na czas i będzie zmuszony albo do zmniejszenia wolumenów gazu słanych do Europy, albo podjęcia rozmów dot. tranzytu „zgodnych z przepisami europejskimi”.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Niuniu
środa, 3 kwietnia 2019, 02:45

W opinii Andrieja Kobolewa, szefa ukraińskiego Naftohazu, Gazprom nie ukończy budowy na czas i będzie zmuszony albo do zmniejszenia wolumenów gazu słanych do Europy, albo podjęcia rozmów dot. tranzytu - pytanie za sto rubli co wybierze Putin. Ja osobiście stawiam na zmniejszenie eksportu gazu do Europy. Ale będziemy wtedy mieli radochę.

Xd
wtorek, 2 kwietnia 2019, 22:39

No może dożyjemy końca roku i wtedy sprawdzimy czyje prognozy były słuszne a na marginesie ciekawe co obiecano danii w zamian za te kombinacje niech tylko pamiętają co powiedział premier bułgarii o tych obietnicach i ile na tym posłuszeństwie stracili

p-p-p
wtorek, 2 kwietnia 2019, 19:51

A pozostawić Ukrainę na garnuszku UE, ruscy niech budują swój NS2. Europa może brać gaz z naszego Gazoportu i zarobimy.

Tweets Energetyka24