Energa ma nowego prezesa

3 czerwca 2019, 10:53
Gdańsk_Oliwa_aleja_Grunwaldzka_472_(logo_Energa)
Fot.: commons.wikimedia.org

Spółka nie byłą w stanie wyłonić nowego prezesa, w związku z czym na to stanowisko zatwierdzono dotychczasowego wiceprezesa ds. korporacyjnych Grzegorza Ksepkę. Będzie on już dziewiątym prezesem od 2016 roku.

"Zarząd spółki ENERGA SA informuje, iż w związku z powołaniem składu Zarządu ENERGA SA VI Kadencji oraz zakończeniem postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu ENERGA SA bez wyłonienia najlepszego kandydata, 31 maja 2019 roku Zarząd podjął uchwałę o powierzeniu pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu ENERGA SA, Wiceprezesowi Zarządu ds. Korporacyjnych Panu Grzegorzowi Ksepko" - czytamy w oficjalnym komunikacie Energii.

W poniedziałek 3 czerwca rada nadzorcza spółki zatwierdziła Ksepkę na stanowisku Prezesa Zarządu.

Grzegorz Ksepko jest prawnikiem i sopockim działaczem PiS. W latach 2003-2007 roku zasiadał w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Pomorza S.A. Był jednym z głównych autorów projektu ustawy lustracyjnej i nowelizacji ustawy o IPN, przygotowanego w 2006 roku.

Grzegorz Ksepko będzie już dziewiątym prezesem lub p.o. prezesa od początku 2016 roku. Intensywna rotacja na stanowisku prezesa zaczęła się w Enerdze w kwietniu 2015 roku, gdy prezesem przestał być Mirosław Bieliński, piastujący swoje stanowisko siedem lat.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24