Doradca Trumpa: Amerykańskie firmy mogą być zainteresowane wydobyciem gazu na Ukrainie

26 sierpnia 2018, 17:02
33024401151_62c73ae372_z
Fot. Gage Skidmore / Flickr

Amerykańskie firmy mogą być zainteresowane poszukiwaniem i wydobyciem gazu na terytorium Ukrainy - powiedział John Bolton, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego.

„Ukraina wydobywa gaz ziemny w ilościach, które jak rozumiem, wystarczają do zaspokojenia krajowego zapotrzebowania. Możliwe, że amerykańskie i inne zagraniczne firmy energetyczne dostrzegą atrakcyjność poszukiwania i produkcji gazu na Ukrainie” - mówił Bolton.

Doradca Donalda Trumpa dodał, że odbył „bardzo interesującą dyskusję” z premierem Wołodymyrem Hrojsmanem dotyczącą kwestii energetycznych i roli Ukrainy w tym zakresie.

Ukraina w 2017 roku wydobyła 20,5 mld m3 gazu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Podporucznik rezerwy wojsk kwatermistrzowskich
środa, 29 sierpnia 2018, 13:39

No przecież amerykańskie firmy inwestują w gaz (i ropę?) w Ukrainie od lat i to masowo, grube miliardy. Min. syn wiceprezydenta USA za Obamy był dyrektorem firmy gazowej w Ukrainie. Czy Bolton nie zna podstawowych rzeczy o polityce USA, czy tylko udaje, aby zatrzeć wrażenie porażki USA ws NordStream-u? Ukraina straci najwyżej opłaty za tranzyt i będzie miała własny gaz. Największe rezerwy Ukrainy leżą jednak w oszczędzaniu energii. Popyt Urainy na gaz zostałby dramatycznie zredukowany, gdyby Ukrainy ociepliła domy itp.

xd
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 07:39

nie po to (jak powiedziała nuland) usa wydały 5mld aby ich firmy nie były tym zainteresowane zresztą jak informowano na tym portalu już zwraca im się ta inwestycja w \"demokrację\" mniej ukraińcom ale to nie jest ważne

Tweets Energetyka24