Czyżewski: Pandemia nie zmieniła energetycznych wyzwań dla ludzkości

2 września 2020, 17:32
earth-1617121_1920(3)
Fot. Pixabay

„Pandemia nie zmieniła wyzwań, jakie stoją przed ludzkością, jeśli chodzi o sektor energii czy gospodarkę zasobami” - powiedział główny ekonomista PKN Orlen dr Adam Czyżewski na Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Czyżewski mówił o wpływie koronawirusa na światowe gospodarki. „Pandemia nie zmieniła wyzwań, jakie stoją przed ludzkością, jeśli chodzi o sektor energii czy gospodarkę zasobami (…). Fakt, że doprowadziła ona do recesji spowodowało, że mamy głęboki spadek popytu, pojawiły się nadwyżki mocy w wielu dziedzinach. Pozostaje pytanie, czy do przodu iść w tym samym kierunku, czy też wykorzystać fakt, że się cofnęliśmy i zboczyć z trasy, pójść w kierunku, który lepiej adresuje stojące przed nami wyzwania” - powiedział.

„Patrzymy na Zielony Ład jako na instrumentarium, które pozwala i umożliwia adresowanie wyzwań, jakie są przed nami. Trzeba obniżyć emisyjność gospodarki, trzeba poprawić gospodarkę materiałami, trzeba zmienić modele produkcji z modeli liniowych na modele w obiegu zamkniętym” - dodał Czyżewski.

„Popyt na paliwa płynne spadł, ale siedzieliśmy w domach, więc zużywaliśmy więcej materiałów jednorazowych i popyt na produkty petrochemiczne się trzymał (…). Szok w gospodarce jest spory. Teraz chodzi o to, by wyjść z tego w kierunku, który jest perspektywiczny” - mówił główny ekonomista Orlenu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24