Chiny korzystają z niskich cen i kupują rosyjską ropę

26 marca 2020, 14:38
13228434303_47dd998180_c-2
Fot. Roel Hemkes / Flickr

W związku z kryzysem naftowym oraz trwającą pandemią ceny ropy znajdują się na rekordowo niskich pułapach. Chińczycy postanowili wykorzystać tę sytuację, aby uzupełnić swoje zapasy.

Agencja Reutera informuje, że Chiny zakupiły już 1,6 mln ton rosyjskiej ropy, która ma zostać dostarczona drogą morską w ciągu najbliższych czterech tygodni. 

Korzystając z "przeceny" na rynkach ropy Chińczycy rzucają w ten sposób także koło ratunkowe rosyjskim producentom, którzy boleśnie odczuwają skutki poczynań Arabii Saudyjskiej. Królestwo zaoferowało europejskim odbiorcom surowiec na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach.

Analitycy uważają, że ropa zakupiona przez Państwo Środka zostanie prawdodpodobnie przeznaczona na uzupełnienie rezerwy strategicznej. Obecnie zgromadzone zapasy pozwalają na całkowite pokrycie krajowego zapotrzebowania przez ok. 80 dni.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Europejczyk
piątek, 27 marca 2020, 19:14

"CO OSIĄGNĘŁY CHINY W CIĄGU OSTATNICH 3 MESIĘCY: 1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – biologicznej, przeprowadziły ćwiczenia, demonstrując światu swoją mistrzowską klasę w tej dziedzinie oraz bezradność przeciwników. 2. Przeprowadziły spis powszechny, szybko i wydajnie. 3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrolują sieci społecznościowe i wszelką komunikację. 4. Stworzono system do szybkiej identyfikacji wszystkich sieci społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim jechała samochodem, gdzie była, z kim się komunikowała. 5. Zidentyfikowano wszystkich nielegalnych imigrantów i wielu wydalono z kraju. 6. W łagodnym trybie wydalono wielu obcokrajowców, część sama starała się ewakuować, pozostałych zidentyfikowano i objęto kontrolą. 7. Opracowano mechanizm masowego i błyskawicznego blokowania całego kraju. 8. Zademonstrowano całemu światu, na co stać Chiny, umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, nałożenie wszystkim masek - to wielki wyczyn, tak jak i wybudowanie ogromnego szpitala w ciągu tygodnia. 9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę. 10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania mięsa dzikich zwierząt, co w wielu prowincjach jest normą. 10. Pokazano światu, jak bardzo jest zależny od Chin. 11. Zamrożono łańcuchy powiązań produkcyjnych na całym świecie, wywołując „Globalny Kryzys”. 12. W policji i służbach reagowania masowo wprowadza się używanie dronów i automatycznych urządzeń śledzących. 13. Opracowano wdrożenie systemów masowej termowizji z automatyczną identyfikacją danych o anomaliach. 14. Ze względu na osoby noszące maski zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo dla rozpoznawania twarzy, obecnie w rozpoznawaniu ludzi uwzględniany jest również sposób ich poruszania się. 15. Na masową skalę w trybie operatywnym tworzone są zautomatyzowane systemy dostaw towarów. 16. Opracowano system elektronicznego „obozu koncentracyjnego”. 17. Ustały protesty w Hongkongu, a tamtejsze wpływy rządu chińskiego wzrosły. 18. Najważniejsze. Gdy świat nadal pogrąża się w kryzysie, Chiny już z niego wyszły i są gotowe: - skupować potanione aktywa, - pomagać finansowo słabym państwom, zwiększając w zamian swoje globalne wpływy - grać na niższych cenach ropy."

sobota, 28 marca 2020, 12:09

Chiny pokazały również światu, jak bardzo są groźne, niebezpieczne i szkodliwe dla tego świata. I jak będzie wyglądało nasze życie, jak Chiny zdobędą realną władzę w innych krajach i przejmą od USA pozycję światowego hegemona. Tylko, że to nie będzie taki łagodny hegemon. I to zmusi pozostałe mocarstwa do uniezależnienia się od Chin i grę na ich osłabienie. Chiny zdjęły maskę i to co spod niej się ukazało jest tak dalece obce naszej cywilizacji, że to wymusi na społeczeństwach Zachodu

Sfrustrowany Polak
sobota, 28 marca 2020, 11:48

Dobrze ujęte i przedstawione. A my zamiast działać jak Chiny, to nadal rozdajemy publiczne pieniądze, zadłużamy się i przeznaczamy kasę na propagandę (TVP), zamiast ratować życie obywateli.

Xd
piątek, 27 marca 2020, 07:28

A zapowiedź uzupełnienia zapasów ropy przez usa, to oni "rzucają koło ratunkowe" as czy ją ograbiają bo zgodnie z tutejszymi ekspertami to cenami ropy manipulują amerykanie tak aby wykończyć rosję -(z czym patrząc chistorycznie mogę się nawet zgodzić)

No
sobota, 28 marca 2020, 11:38

Masz rację to już tylko historia.

Tweets Energetyka24