Badanie: większość Niemców popiera Nord Stream 2 i współpracę z Rosją

9 kwietnia 2020, 12:38
crowd-2140590_1280
Fot. Pixabay

Badanie opinii publicznej wykazało, że większość Niemców popiera budowę gazociągu Nord Stream 2 - mówi Michael Harms, szef OAOEV, Komisji Wschodniej Niemieckiego Biznesu.

Z badania ma wynikać, że 77% Niemców popiera realizację projektu, który wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo energetyczne Europy środkowej i wschodniej. Niemal co piąty (19%) nie ma zdania na ten temat, zaś tylko 4% ankietowanych jest przeciwne NS2.

Ponad połowa przebadanych obywateli RFN (55%) chciałaby także zacieśnienia stosunków gospodarczych z Rosją. Przeciwko opowiedziało się 28%, a kolejnych 17% oświadczyło, że nie ma zdania w tej materii.

Biorąc pod uwagę powyższe wyniki, nie będzie wielkim zaskoczeniem informacja, że aż 86% respondentów potępiło jednostronne sankcje USA wobec Rosji. Odmiennego zdania było zaledwie 5%.

KomentarzeLiczba komentarzy: 9
szach mat w jednym ruchu
piątek, 10 kwietnia 2020, 08:38

Rőbmy swoje. Patrząc przez pryzmat histori zawsze mieli się ku sobie. Bez znaczenia czy to Fryderyk i Car? Czy może Kajzer i Car? Czy wreszcie 2 największych zbrodniarzy w dziejach świata adolf i jőzef ? Po prostu helmuty i iwany zawsze mają się ku sobie! Zawsze też ofiarą tego pada Europa Śr.Wscho. Dlatego tym bardziej rőbmy swoje!

Stary Grzyb
czwartek, 9 kwietnia 2020, 17:45

No cóż, z polskiego punktu widzenia to tylko kolejna z długiego szeregu informacji pokazujących, co jest warty "sojusz i współpraca" z Niemcami, będącymi - nie wskutek przypadku, tylko w wyniku świadomej, prowadzonej od dziesięcioleci polityki zeschroederyzowanych niemieckich "elit" - faktycznym sojusznikiem Rosji i reprezentantem rosyjskich interesów w Europie i poza nią. Dopóki ostateczną kontrolę w Niemczech sprawuje stacjonująca tam US Army, dopóty Niemcy są, formalnie przynajmniej, naszym sojusznikiem. W przypadku, gdyby Amerykanów miało tam nie być, Niemcy nawet nie będą musieli odwracać sojuszów - po prostu stan faktyczny zostanie potwierdzony formalnie. Wnioski dla Polski są z tego dwa. Po pierwsze, jedynym realnym sojusznikiem strategicznym naszego kraju są i mogą być wyłącznie Stany Zjednoczone - dla nich Rosja jest wrogiem globalnym, choć przeżarci lewactwem "Demokraci" w praktyce tego nie rozumieją, a dla Polski wrogiem egzystencjalnym, choć i u nas występują osobnicy bredzący o "potrzebie normalizacji stosunków z Rosją. Wszystkie inne pomysły odnośnie strategicznego sojusznika Polski, to albo zbrodnicza głupota, albo świadomy sabotaż.

Poważny
czwartek, 9 kwietnia 2020, 17:14

A u nas 99% obywateli w badaniu opowiedziało się za wypłatą Polsce przez niemcy odszkodowania za zniszczenia w 2 wojnie światowej

FR technologiczne imperium
czwartek, 9 kwietnia 2020, 17:03

Właśnie dlatego chcąc nie chcąc musimy opierać nasz sojusz z USA, nie dlatego że są tacy wspaniali i piękni tylko dlatego że w naszym położeniu między Rosją a Niemcami brak innych alternatyw.

rob ercik
niedziela, 12 kwietnia 2020, 14:54

a co takiego ciekawego proponują amerykanie?

Davien
poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 15:57

Pewność ze Rosanei ponownie nie władują sie do Polski na kolejne 50 lat.

Michał
czwartek, 9 kwietnia 2020, 15:43

Czy mogę poprosić o link do badania?

Tweets Energetyka24