Amerykańscy senatorowie będą rozmawiać z Saudyjczykami o ograniczeniu wydobycia

8 kwietnia 2020, 14:27
8567353784_f75db67f73_c
Fot. Gage Skidmore / Flickr

W najbliższą sobotę, tj. 11 kwietnia, amerykańscy senatorowie spotkają się z przedstawicielami władz Arabii Saudyjskiej, aby omówić kwestie związane ze stabilizacją rynku ropu - informuje agencja Reutera.

Spotkanie w formie wideokonferencji jest inicjatywą republikańskich senatorów - Dana Sullivana oraz Kevina Cramera. Źródła agencji nie podają jakie dokładnie kwestie mają zostać poruszone podczas dyskusji.

Wspomniani senatorowie należą do tych amerykańskich polityków, którzy w największym stopniu zaangażowali się w sprawy związane ze stabilizacją rynku ropy. Przyjęli przy tym dość konfrontacyjną postawę domagając się m.in. zawieszenia pomocy wojskowej dla Arabii Saudyjskiej, jeśli ta nie zgodzi się na redukcję wydobycia.

W marcu br. Kevin Cramer wezwał prezydenta Trumpa do nałożenia embarga na dostawy ropy m.in. z Rosji i Arabii Saudyjskiej. Argumentował wówczas, że „obce mocarstwa wykorzystują sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa”, aby zalać rynek tanią ropą i wyeliminować amerykańskich producentów energii.

Niedopuszczalnym jest jego zdaniem, że wymienione wcześniej kraje najpierw zarabiały sprzedając ropę do USA, a teraz wykorzystują sytuację, żeby zaszkodzić tamtejszemu przemysłowi energetycznemu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Xd
środa, 8 kwietnia 2020, 20:05

To usa to jak młoda rozkapryszona panienka wiecznie niezadowolone jeszcze niecały rok temu pisaliście triumfalnie że usa powoła nopec i będzie to koniec zmów cenowych tej wrednej rosji i wtedy to już definitywnie padną na kolana a teksty te zdobywały aplaus davieno i grzybo podobnych ekspertów teraz jak są niskie ceny ropy to zaś straszą wszystkich i teraz oni chcą zmowy celem podniesienia cen ropy co niewątpliwie odciągnie o kolejne lata tak wyczekiwany i przepowiadany przez w/w ekspertów upadek rosji czy taraz ci geniusze geopolityczni napiszą że jest to dowód na zmowę trumpa z putinem czy tych senatorów określą mianem agentów kremla czy dostaną jakieś konstruktywne wytyczne do opisania tej zaistniałej sytuacji

Tweets Energetyka24