Australijska baza z ekologicznym zasilaniem

17 lipca 2012, 19:43
Baza HMAS Stirling otrzyma ekologiczne zasilanie energetyczne - fot. Ministerstwo Obrony Australii
Energetyka24
Energetyka24

16 lipca br. Ministerstwo Obrony Australii ogłosiło, że baza floty HMAS Stirling stanie się pierwszą instalacją wojskową wykorzystującą ekologiczne zasilanie elektryczne.

Wszystko to dzięki podpisanej umowie z firmą Carnegie Wave Technology. Wytwarzanie energii elektrycznej będzie możliwe dzięki wykorzystaniu falowania morza. Zastosowana technologia, w przybliżeniu, będzie wykorzystywać procesy znane z tradycyjnych elektrowni wodnych - ruch wody będzie napędzać przepływ cieczy wysokiego ciśnienia w kierunku turbiny wodnej wytwarzającej energię elektryczną, po czym ciecz o niskim ciśnieniu będzie wracać do morza. Dostawy prądu mają ruszyć już w przyszłym roku i w ciągu kolejnych miesięcy całkowicie uniezależnić bazę od dostaw z zewnątrz.

Baza HMAS Stirling jest główną instalacją wojskową Marynarki Wojennej na zachodnim wybrzeżu Australii. Jest zlokalizowana w rejonie miasta Perth i jest macierzystą bazą dla sześciu okrętów podwodnych i pięciu fregat rakietowych. Dodatkowo mieści się tam także ośrodek szkolenia załóg jednostek podwodnych - łącznie pracuje tam blisko 3000 żołnierzy i cywilnych pracowników.

(ŁP)
Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24