Australijczycy zainteresowani polskim terminalem LNG

7 kwietnia 2016, 18:46
Fot. www.polskielng.pl
Energetyka24
Energetyka24

Litwa nie wyklucza, że ​​może stać się krajem tranzytowym dla dostaw skroplonego gazu ziemnego z Australii na Ukrainę - powiedział Mantas Dubauskas, doradca litewskiego ministra energetyki. Zdaniem władz ukraińskich atrakcyjnym miejscem odbioru surowca może być również polski terminal LNG w Świnoujściu.

„Wdrożenie dostaw LNG na Ukrainę jest realne” - deklarował Dubauskas odpowiadając na pytanie, czy Litwa może stać się krajem tranzytowym dla australijskiego gazu. Dodał, że Wilno podejmuje starania, aby zwiększyć swoją konkurencyjność na energetycznym rynku i znaleźć nowe kierunki współpracy. 

Nieco wcześniej ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego, Wołodymyr Demczyszyn, poinformował, że Kijów jest potencjalnie zainteresowany zakupami LNG z Australii. Jego zdaniem mógłby temu służyć zarówno terminal w Świnoujściu, jak i jednostka FSRU w Kłajpedzie. Bez wątpienia taka konkurencja wpłynęłaby na ceny surowca, co jest oczywiście stanem pożądanym przez wszystkich kupców -podkreślił. Demczyszyn zauważył również, że ewentualne dostawy surowca pochodzącego z Australii należy rozpatrywać raczej w perspektywie długoterminowej - jest to związane m.in. z trwającą rozbudową interkonektora Polska-Ukraina, której zakończenie zaplanowano na

Zobacz także: Rosja obcina dotacje dla Donbasu: 60% ludności bez dostaw energii

Zobacz także: Energetyczny koncert mocarstw: Wiedeń chce gazu z Nord Stream 2

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mefis58
sobota, 9 kwietnia 2016, 19:53

Bzdury i fantasmagorie !!!!

emil
czwartek, 7 kwietnia 2016, 23:29

.... na kiedy ?

Reklama
Tweets Energetyka24