MKiŚ: Rusza kampania "Łączą nas Drzewa"

4 maja 2021, 16:18
forest-931706_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”, która została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów, 21 marca - poinformowało we wtorek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Jak podano w komunikacie, w ramach akcji w każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy współpracy lokalnej społeczności oraz przedstawicieli samorządów i władz państwowych będą sadzone drzewa.

Jak podano, pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi.

"Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc." - zadeklarował wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, cytowany w komunikacie.

image

 Reklama

W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, będą odbywały się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty. "Wszystkie w reżimie sanitarnym, dostosowane do obowiązujących obostrzeń" - podkreślił resort.

21 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów Prezydent Andrzej Duda, zainaugurował ogólnopolską akcję "Łączą nas drzewa", sadząc drzewa w leśnictwie Bączki w nadleśnictwie Garwolin.

Zgodnie z Wielkoobszarową Inwentaryzacją Stanu Lasów, kompleksy leśne zajmują 29,6 proc. powierzchni Polski, a co ósme drzewo ma powyżej 100 lat.

Międzynarodowy Dzień Lasów został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 28 listopada 2012 roku i jest obchodzone 21 marca.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
leśny
wtorek, 4 maja 2021, 19:24

Lasy to nie tylko ekologia i piękne krajobrazy, ale również, często pomijane, bezpieczeństwo kraju. Kompleksy leśne utrudniają lokalizację wojsk oraz umożliwiają skuteczniejszą obronę poprzez uniemożliwienie przeciwnikowi manewrów oddziałami zmechanizowanymi wśród drzew. Dlatego też najbardziej potrzebne są te wiekowe drzewa, których rozjechanie czołgiem będzie niemożliwe.

Tweets Energetyka24