W Brukseli odbędzie się kolejna runda negocjacji Ukraina-Rosja-UE dot. tranzytu gazu

21 stycznia 2019, 11:24
flag-of-russia-and-ukraine-1546962732mDc
Fot.: PublicDomainPictures

W poniedziałek 21 stycznia odbędzie się druga runda negocjacji ministerialnych poświęconych przyszłości tranzytu gazu przez Ukrainę. Udział wezmą z nich przedstawiciele UE, Ukrainy i Rosji.

W rozmowach udział wezmą: komisarz UE ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, dyrektor Natohazu Andrij Koboliew, minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak i zastępca dyrektora zarządu Gazpromu Aleksander Miedwiediew. 

Pierwsza runda negocjacji odbyła się 17 lipca 2018 roku. Następnie odbywały się spotkania na poziomie eksperckim.

We czwartek 10 stycznia szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin ogłosił stanowisko Kijowa na poniedziałkowe negocjacje. Jego zdaniem Ukraina będzie podkreślała, że tranzyt przez jej terytorium, w przeciwieństwie do Nord Stream 2, jest gwarantem stosowania unijnych norm i przepisów.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Niuniu
wtorek, 22 stycznia 2019, 14:35

Spotkanie się odbyło i co?

Stas
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 15:53

Rozumiem , że nasza rura gazowa będzie zakręcona , a być może rozebrana. Przecież my mamy pełną dywersyfikację i nie będziemy gazu z Rosji kupować. Czy ktoś to wszystko policzył? Bo mam wrzenie , że nikt nad tym nie panuje " bo kto bogatemu zabroni?"

rob ercik
poniedziałek, 21 stycznia 2019, 12:49

Niesamowite, kraj ktory nie jest ani exporterem ani konsumentem narzuca swoje warunki.

Tweets Energetyka24