Tesla ma problem z płonącymi panelami słonecznymi

23 sierpnia 2019, 10:28
Tesla_Solar_City_Roof_Tile
Fot.: commons.wikimedia.org
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Amerykańska sieci supermarketów, Walmart, wraz z koncernem Tesla chcą rozwiązać problem pożarów paneli słonecznych firmy Elona Muska zamontowanych na dachach ponad 240 sklepów - poinformowały firmy we wspólnym komunikacie opublikowanym w czwartek wieczorem.

Podmioty zapowiedziały również, że szukają sposobu na ponowne uruchomienie "instalacji słonecznych Tesli na dachach sklepów Walmartu, kiedy obie strony będą pewne, że wszystkie obawy zostały rozwiane".

"Przede wszystkim, obie firmy chcą, aby każdy system działał niezawodnie, efektywnie i bezpiecznie" - podkreślono.

Oświadczenie zostało opublikowane dwa dni po tym, jak Walmart pozwał Teslę w związku z pożarami paneli słonecznych. Sieć sklepów wskazała wówczas, że od listopada w co najmniej siedmiu obiektach doszło do pożarów, które zmusiły firmę do odłączenia wszystkich systemów ze względów bezpieczeństwa.

Walmart zarzucił Tesli, że należąca do niej spółka, znana dawniej jako SolarCity, zajmująca się montażem systemów paneli słonecznych wyglądających jak dachówki nie spełniła standardów branżowych. Firma, której właścicielem jest Musk według Walmartu "dopuściła się znacznych zaniedbań systemowych i nie przestrzegała dobrych praktyk branżowych w zakresie instalacji, obsługi i konserwacji swoich systemów słonecznych".

W ocenie firmy "wiele problemów wynikało z pośpiechu i niedbałego podejścia do instalacji systemów".

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24