Białoruś: odkryto nowe złoże ropy naftowej

25 lutego 2021, 15:39
ropa_oil_texas
Fot. Pixabay

W regionie Homel odkryto nowe pole naftowe. Nowe pole otrzymało nazwę Vostochno-Izbynskoje. Odkryto go w centralnej strefie koryta Prypeci, to jest region Khoiniki, donosi ONT.

W regionie Homel odkryto nowe pole naftowe. Nowe pole otrzymało nazwę Vostochno-Izbynskoe. Odkryto go w centralnej strefie koryta Prypeci, to jest region Khoiniki, donosi ONT.

Rynna Prypeci, jak pokazują ostatnie badania, jest bogata w węglowodory. Ropa została tu znaleziona już zeszłej wiosny. Do tej pory na nowym polu wykonano tylko jeden odwiert. Trzynaście kolejnych jest w drodze.

Złoża węglowodorów znajdują się na głębokości ponad 4 kilometrów. Testy laboratoryjne wykazały, że surowiec ma bardzo dobre właściwości.

Reklama
Reklama

"Wstępne rezerwy przekraczają pół miliona ton. Olej dobrej jakości. Spodziewamy się, że projekty te przyniosą nam w przyszłości dobrą rentowność, pozwolą na ukształtowanie pozytywnego trendu wzrostowego w zasobach ropy naftowej wysokiej jakości oraz, co najważniejsze, pozwolą nam corocznie zwiększać roczną produkcję ropy na Białorusi" - mówi Petr Povzhik, zastępca dyrektora generalnego Białorusniefti .

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Fumfel
wtorek, 2 marca 2021, 19:34

No to sie swiatowa demokracja zainteresuje tym krajem

Tweets Energetyka24