Amerykańskie sankcje ponownie uderzają w Gazprom

2 września 2016, 11:04
Fot. Mike Mozart / Flickr

Departament Skarbu USA rozszerzył w czwartek sankcje wobec Rosji w związku z wojną na południowym-wschodzie Ukrainy. Sankcjami objęto m.in. spółki powiązane z Gazpromem i przedsiębiorstwa budujące most nad Cieśniną Kerczeńską między Rosją a zaanektowanym przez nią Krymem.

Resort wprowadził sankcje wobec kilkudziesięciu spółek zależnych Gazpromu. Agencja TASS podała, że wśród tych podmiotów jest holding Gazprom-Media. Do holdingu tego należy m.in. radio Echo Moskwy.

Departamenty Stanu i Skarbu USA od marca 2014 roku, po aneksji przez Moskwę ukraińskiego Krymu, nakładają na Rosję kolejne sankcje - począwszy od zakazu wizowego i zamrożenia aktywów, skończywszy na sankcjach gospodarczych. Sankcjami objęto blisko związanych z Kremlem ludzi i instytucje: polityków i wysokiej rangi urzędników oraz przedsiębiorców, największe firmy i banki; a także przywódców i firmy samozwańczych, prorosyjskich republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy.

Administracja USA wielokrotnie zapewniała, że rozluźnienie sankcji będzie możliwe dopiero, jeśli wejdą w życie porozumienia z Mińska o zawieszeniu broni na Ukrainie.

Zobacz także: Turkish Stream: Gazprom i Ankara osiągnęły porozumienie

Zobacz także: Gigantyczna umowa PGNiG i PGE. "Gaz za 2 mld zł"

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Smiechow
piątek, 2 września 2016, 13:00

Przerażony Putin padł na kolana ,chwytając nogawki Obamy: Tylko nie to łaskawco,panie ty nasz,imperatorze świata,nad którego bazami wojskowymi słońce nigdy nie zachodzi...tylko nie kolejne sankcje..Jak my teraz most dokończymy.,no jak ? Przecie my bez waszej wspaniałomyślności ,hojności i dobroci pomrzemy marnie .Błagamy panie..,będziemy już grzeczni i na każdy PSTRYK ! twój szczekniemy hau,hau..

Tweets Energetyka24