Amerykański Kongres za sankcjami wobec Iranu

2 grudnia 2016, 14:38
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Jak donosi serwis Reuters, irańskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało komunikat stwierdzający, że przedłużenie amerykańskich sankcji będzie równało się naruszeniu porozumienia nuklearnego. Jest to reakcja na decyzję Senatu USA w sprawie rozciągnięcia obowiązywania restrykcji wymierzonych w państwo ajatollahów.

W czwartek amerykańscy senatorowie jednogłośnie przyjęli projekt przedłużenia sankcji nałożonych na Iran na okres dziesięciu lat. Dokument czeka teraz na podpis prezydenta Obamy, który nie wyrażał jednoznacznie poparcia dla inicjatywy, ale też nie sprzeciwiał się jej.

 

Sankcje na Iran miały wygasnąć 31 grudnia. Władze tego państwa już wcześniej ostrzegały Waszyngton przed ich przedłużaniem. W listopadzie ajatollah Chamenei, najwyższy przywódca Iranu, stwierdził, że w odpowiedzi na takie działania jego państwo ,,dokona odwetu”.

 

Władze Iranu uważają, że przedłużenie sankcji będzie naruszeniem międzynarodowego porozumienia dotyczącego kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej, zawartego 14 lipca 2015 roku.

 

Zobacz także: Iran ostrzega Stany Zjednoczone. ,,Rząd USA naruszył porozumienie nuklearne”

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
mefis58
sobota, 3 grudnia 2016, 20:21

Niedawno były szef wywiadu USA nazwał wezwanie do przedłużenia sankcji na Iran kompletnym IDIOTYZMEM. Jeśli ktoś ciekawy to niech sobie poszuka wypowiedzi i zawartej tam argumentacji, z którą całkowicie się zgadzam. No cóż jak się okazuje Amerykanie wybrali do Kongresu idiotów, to będą mieli za swoje, tym bardziej, że nie przewiduję aby tym razem łatwo dało się namówić pieski podwórzowe Ameryki, nawet te najbardziej uległe jak W.Brytania czy Polska do poparcia tego idiotyzmu, chociaż jeśli chodzi o Polskę to... no nie bądźmy tacy pewni. W tym sensie to fajna informacja biorąc pod uwagę plany zdywersyfikowania dostaw ropy do Polski poprzez import z ...Iranu właśnie, o czym wielokrotnie, także na tym forum dało się nam czytać. Oczywiście, że to żałosna próba zmniejszenia strony podażowej na rynku ropy w celu uczynienia ropy łupkowej konkurencyjną, ale jest to zaiste tak naiwne myślenie, że nawet komentować go nie warto !!!

Tweets Energetyka24