Amerykanie dostarczą elementy infrastruktury Baltic Pipe

13 sierpnia 2019, 17:26
gazpipe-laying-3
Fot.: Baltic Pipe

Gaz-System zakupi agregaty sprężarkowe dla gazociągu Baltic Pipe od amerykańskiej Solar Turbines.

Umowa między spółkami zostanie podpisana we środę 14 sierpnia w obecności ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego - informuje WNP.pl.

Umowa zakłada dostawę i serwis  agregatów sprężarkowych do trzech tłoczni gazu powstających w ramach projektu Baltic Pipe.

Projekt Baltic Pipe składa się z pięciu elementów, które umożliwią realizację dostaw gazu ziemnego z norweskiego szelfu przez terytorium Danii i dnem Morza Bałtyckiego do Polski.

Pierwsze dostawy gazu do Polski za pośrednictwem Baltic Pipe planowane są na 1 października 2022 roku. Obecnie projekt jest w fazie uzyskiwania pozwoleń na budowę.

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Max
środa, 14 sierpnia 2019, 11:51

Fajnie. UE dofinansowuje projekt Baltic Pipe milionami euro, a Polska w ramach wdzięczności wydaje pieniądze w USA., żeby zrealizować ten projekt. Mam pytanie, tyle kupiliśmy ostatnio od USA, a co USA kupuje od nas, bo na tym chyba polega partnerstwo, a nie mogę znaleźć żadnych informacji. Może chociaż jabłka, których nie możemy sprzedawać do Rosji.

Gazownik
środa, 14 sierpnia 2019, 09:06

Bałtycka rura nigdy nie przyniesie Polsce zysku to tylko topienie gigantycznych pieniędzy w mafijnych kieszeniach urzędników i firm z nimi związanymi. Technologie kupowane od amerow są niebezpieczne i przestarzałe. Nie ma jeszcze kompletu pozwoleń a już kupuje się narzędzia i to bez przetargu. Przekręt czuć na kilometr. Kto będzie obsługiwał zakupiony sprzęt bo przecież gaz system niema specjalistów. No chyba że ukraincy. Oni nam zbudują 5 gazociagow. No może 20.czuc w tym wszystkim bujde na kółkach

gnago
wtorek, 13 sierpnia 2019, 22:38

To była najlepsza oferta czy jedynie słuszna? Po obecnej asyście sądzę że ta druga wersja

Mizrahi
czwartek, 15 sierpnia 2019, 10:40

Była najlepsza, uzwgledniając wszystkie aspekty.

płacz funbojów rani serce
środa, 14 sierpnia 2019, 23:00

Na 99% "jedyna słuszna". Potwierdza to dziś "nowy" artykuł pana Zaniewicza mówiący o "uniemożliwianiu dywersji Rosji" w BP dzięki temu "zakupowi".

Szary
środa, 14 sierpnia 2019, 03:17

Jak Amerykanie oferują to znaczy , że trzeba kupić i mało tego my żądamy aby cena była wyższa minimum o dwa zera

Tweets Energetyka24