Akcja "Dwie godziny dla Rodziny" w Grupie Kapitałowej KGHM

15 maja 2020, 11:26
affection-1866868_1280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Rodzina, współdziałanie, komunikacja - KGHM Polska Miedź S.A. po raz drugi przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Dwie godziny dla Rodziny”, zachęcającej organizacje i firmy do działań na rzecz harmonijnego łączenia ról w życiu zawodowym i prywatnym. Oprócz Oddziałów KGHM swój udział w akcji zadeklarowało 12 spółek z Grupy Kapitałowej.

15 maja w Międzynarodowy Dzień Rodzin Instytut Humanites od 9 lat organizuje akcję pod hasłem Dwie godziny dla Rodziny. Celem tegorocznego przedsięwzięcia jest wzmacnianie relacji osobistych i społecznych oraz zwrócenie uwagi na wartość relacji rodzinnych, a także zachęta do pozytywnej odpowiedzi na problem samotności i kryzys więzi, które nie maleją w dobie epidemii. 

- Niezależnie od konsekwencji pandemii kluczowe dla nas pozostają wartości, które łączą wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej. Odpowiedzialność za drugiego człowieka,  współdziałanie i właściwa komunikacja doskonale wpisują się w ideę akcji Dwie godziny dla Rodziny. Bardzo się cieszę, że w tym roku firm i organizacji, które przyłączają się do kampanii jest tak dużo – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 

15 maja w Oddziałach KGHM, które nie wykonują pracy zmianowej, pracownicy będą mogli zakończyć pracę 2 godziny wcześniej. Pozostałe Oddziały otrzymają w ramach akcji gadżety. Udział  w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” wpisuje się w realizowaną w KGHM Strategię CSR. Spółka aktywnie wdraża i wspiera wszelkiego rodzaju projekty na rzecz rodziny i społeczności lokalnych. 

- Poprzez szereg działań jak: warsztaty i wykłady rozwojowe, wsparcie ekspertów, uruchomienie biblioteczek rodzica w kilkunastu punktach spółki, rozdawanie gier i gadżetów przygotowanych z myślą o rozwinięciu kreatywności, inspirujemy do dobrej rozmowy oraz pogłębiania relacji w rodzinach i między naszymi pracownikami – mówi Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelny ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi. 

W ramach akcji KGHM m.in. ogłosił konkurs dla pracowników firmy i Grupy Kapitałowej. Uczestnicy mieli za zadnie wykonanie zdjęcia swoich bliskich z wykorzystaniem motywu związanego ze Spółką. Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają setki atrakcyjnych nagród, w tym bony do wykorzystania w hotelach, restauracjach czy instytucjach kultury. (KGHM)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Balchor
środa, 20 maja 2020, 02:21

KGHM patrzy na tradycyjny model rodzinny, i mysle ze tak powinno byc.

Anonimowy
wtorek, 19 maja 2020, 13:04

Świetna akcja, brawo KGHM. Wartości rodzinne są ważne zawsze niezależnie od warunków.

Matka
wtorek, 19 maja 2020, 14:51

Super akcja. Trzeba dbac o wiezi rodzinne , w czasach, gdy inne watosci chca przejac kontrole.

Honorata
środa, 20 maja 2020, 02:22

Dokladnie tak, rodzina to podstawa i nie wolno pozwolic na jakies dziwne zmiany.

Tweets Energetyka24