90 proc. pojazdów Toyoty na olimpiadę w Tokio będzie zelektryfikowanych

23 sierpnia 2019, 13:32
toyota
Fot.: Toyota
Energetyka24
Energetyka24

Ok. 90 proc. z 3,7 tys. pojazdów przeznaczonych na olimpiadę w Tokio będzie zelektryfikowanych - poinformował w piątek japoński koncern motoryzacyjny Toyota. Firma jest partnerem igrzysk w stolicy Japonii i chce w ich trakcie zaprezentować swoje niskoemisyjne technologie.

Toyota zapowiedziała, że z całości floty 1350 egzemplarzy stanowić będą pojazdy elektryczne lub na ogniwa paliwowe. Maszyny tego typu nie emitują do środowiska CO2. Resztę uzupełnią hybrydy i hybrydy plug-in.

Pojazdy Toyoty będą służyć m.in. do transportu sportowców, organizatorów, a także widzów. Zdaniem producenta wykorzystanie jednostek zelektryfikowanych pozwoli na redukcję emisji CO2 o ponad 50 proc. w porównaniu z tradycyjnymi pojazdami z napędami benzynowymi lub dieslowymi.

W skład oficjalnej floty igrzysk wejdzie ponad tuzin elektrycznych samochodów autonomicznych o charakterystycznym pudełkowym kształcie. Poza nimi Toyota przeznaczy 500 wodorowych samochodów Mirai oraz 200 elektrycznych pojazdów specjalnie zaprojektowanych dla ochrony i służb medycznych - podał producent.

XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku i potrwają do 9 sierpnia.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24