Reklama

Elektroenergetyka

Polskiej energetyce grozi "luka pokoleniowa"? [RELACJA]

Fot. Flickr/Oran Viriyincy/CC.3.0
Fot. Flickr/Oran Viriyincy/CC.3.0

Istotnym problemem dla polskiego sektora elektroenergetycznego może być tzw. luka pokoleniowa i brak zainteresowania pracą w sektorze - uważają eksperci biorący udział w konferencji Państwo 2.0. Jedną z odpowiedzi na to wyzwanie jest rozwój programu elektromobilności, opartego na nowoczesnych technologiach.

Eksperci podkreślali pozytywne działania rządu w tym zakresie, szczególnie w odniesieniu do samej koncepcji i momentu jej ogłoszenia. Praca z nowoczesnymi technologiami jest dla młodych ludzi atrakcyjna, a rewolucja elektromobilności jasno się tym wiąże - to istotne, kiedy uświadomimy sobie, że dotychczas np. spółki energetyczne podchodziły do sprawy dość sceptycznie.

„Niezwykle istotnym jest urządzanie systemów wspierających elektromobilność w sposób atrakcyjny nie tylko dla młodego pokolenia, ale również dla osób w średnim i zaawansowanym wieku” - podkreślał Kamil Wyroślak z DIM Polska. Jako przykład tego typu rozwiązań podano np. Teslę.

Z tezą o luce pokoleniowej nie zgadzał się wiceminister Piotrowski: „Nie mamy odczuwalnego braku zainteresowania ze strony młodego pokolenia - nawet jeśli chodzi pracę w terenie, która ma swoją określoną specyfikę” - mówił.

W podobnym tonie wypowiadał się także Tomasz Bendlewski z Asseco Poland: „Zmienia się w energetyce postrzeganie wewnętrzne - przez wiele lat energetyka była środowiskiem bardzo zamkniętym, bardzo hermetycznym - dzisiaj jest inaczej”.

Zobacz także: Prezes PKP Energetyka: "Nie wyprzedajemy majątku firmy"

Zobacz także: PKP Energetyka planuje ekspansję w Niemczech

Reklama

Komentarze

    Reklama