Wiceminister energii: aktualizacja programu polskiej energetyki jądrowej do końca roku

31 października 2017, 12:04
Fot. me.gov.pl
Energetyka24
Energetyka24

 - Polska widzi olbrzymie możliwości, jakie daje rozwój energetyki jądrowej i zamierza energicznie działać w celu wdrożenia jej do krajowego miksu energetycznego - powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii Andrzej Piotrowski podczas konferencji ministerialnej  „Energetyka jądrowa w XXI wieku”. Wydarzenie odbywa się w dniach 30 października – 1 listopada 2017 r. w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wiceminister Piotrowski podkreślił korzyści, jakie niesie za sobą wprowadzenie energetyki jądrowej, szczególnie w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii. Zwrócił także uwagę na możliwość zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych przez sektor energetyczny w naszym kraju.

Konferencja, pod auspicjami Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, poświęcona jest dyskusji nad ścieżkami powrotu świata do wykorzystania energetyki jądrowej. Jej uczestnikami są światowi liderzy i decydenci polityczni. Omawiają rolę energetyki jądrowej w walce ze zmianami klimatycznymi oraz jej znaczenie dla zrównoważonego rozwoju.

***

Ponad 400 reaktorów jądrowych odpowiada za 11% światowej produkcji energii elektrycznej i nie powoduje emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dzięki rozwojowi energetyki jądrowej możliwe będzie zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energię, z poszanowaniem środowiska naturalnego i ochrony klimatu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są przykładem kraju, który konsekwentnie i z sukcesem realizuje swój program wprowadzenia energetyki jądrowej. W tym roku zakończono budowę pierwszego bloku jądrowego w elektrowni Barakah, a kolejne trzy będą sukcesywnie kończone i oddawane do eksploatacji. Energetyka jądrowa pozwala firmom naftowym tego kraju na zmianę obszaru działania i daje impuls do rozwoju nowoczesnych gałęzi gospodarki. 

pam/me.gov.pl

Zobacz także: Wiceminister Piotrowski o polskiej elektrowni atomowej 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
por. elektryk
czwartek, 9 listopada 2017, 13:06

klub lobbystów za pieniądze podatnika.

Time
czwartek, 2 listopada 2017, 15:07

Energię jądrową potrzebują despoci i tyrani

Szwejjakobyły
wtorek, 7 listopada 2017, 11:22

czy ten portal ma jakieś "dyrektywy", by cenzurować komentarze przeciwne energetyce jądrowej?

Szwejjakobyły
poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:41

Kolejny bal lobbystów.... znowu za nasze pieniądze ? PS. Gdyby od początku istnienia tej dojarni o nazwie "polski(?) atom" - czy jak im tam - tą kasę przeznaczyć na zakup np. instalacji fotowoltaicznych już od kiku ładnych lat polska energetyka zyskałaby dodatkowe kikaset MW mocy, za kilka lat - kilka GW,... ale tu przecież nie chodzi o energetykę, niezależność, samowystarczalność, nowe technologie... tu chodzi o fajne bankiety na koszt podatnika, i odciągnięcie kilku % od miliardowych inwestycji a'la "Miś". PS. czy prezes tej jeżdżącej na lobbystyczne bankiety "spółki" dalej zarabia tam 60 000 pln/mies ? Jakie są koszty obecnie miesięczne działalności tego tworu?

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama