Szef Łukoila: Sankcje mogą obowiązywać przez kolejną dekadę

13 października 2017, 11:58
Władimir Putin i Wagit Alekperow / Fot. kremlin.ru

Sankcje na Rosję mogą zostać utrzymane w mocy nawet przez dziesięć najbliższych lat - uważa Wagit Alekperow, szef Łukoila i jeden z najbogatszych obywateli Federacji Rosyjskiej.

W wywiadzie dla „Financial Times” Wagit Alekperow sugeruje, że rosyjskie firmy naftowo-gazowe powinny być przygotowane na scenariusz, w którym zachodnie sankcje będą obowiązywać przez wiele lat: „Nasza obecna strategia zakłada, że w ciągu następnych dziesięciu lat system sankcyjny pozostanie w mocy” - mówił szef Łukoila.

W dalszej części rozmowy, szósty na liście najbogatszych Rosjan Alekperow dodaje: „Nie spodziewam się, żeby sankcje zostały zniesione w nadchodzących latach. A kiedy już do tego dojdzie, to będzie długi i bardzo skomplikowany proces”. 

Wagit Alekperow wyraził również opinię o sytuacji na rynkach ropy naftowej: „Chcemy, aby ceny pozostały na przewidywalnym poziomie 55-60 dolarów za baryłkę, co najmniej przez następne dziesięć lat - wtedy zarówno producenci, jak i konsumenci będą zadowoleni”. Nadmienił również, że niepożądanym jest sytuacja, w której ropa kosztowałaby znowu powyżej 100 dolarów.

Zobacz także: Jak walczyć z mafią paliwową? „Koordynator potrzebny od zaraz” [WYWIAD]

Zobacz także: OPEC wypełnia porozumienie z Wiednia w 88%

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama