Rosja: spadają przychody z eksportu ropy i gazu

4 maja 2017, 17:10
Fot. Dmitry Dzhus / Flickr

Rosyjskie ministerstwo finansów poinformowało, że ze względu na niższe przychody z eksportu ropy i gazu koniecznym staje się ograniczenie środków przeznaczonych na zakup walut obcych w maju i pierwszym okresie czerwca.

Według założeń ministerstwa, w okresie 8 maja - 6 czerwca, na zakup obcych walut na rynku krajowym FR będzie mogła wydać jedynie 8,5 mld rubli. To znacząco mniej, niż w okresie 7 kwietnia - 5 maja br. 

Analitycy ministerstwa zauważają, że rzeczywista wielkość eksportu produktów naftowych i gazowych była w kwietniu niższa od przewidywanych szacunków. Dodatkowym czynnikiem, wpływającym na realnie mniejsze wpływy były dokonane zwroty nadpłaconych należności celnych. Pomimo pierwotnych oczekiwań zmniejszonego popytu na produkty nie zrównoważył eksport ropy, której produkcja również była mniejsza od zakładanej.

Komunikat ministerstwa finansów kończy się konstatacją, że w kolejnych okresach nie powinno już dochodzić do tego typu zdarzeń, więc ilość środków przeznaczonych na operacje walutowe na krajowym rynku będzie prawdopodobnie wyższa.

Zobacz także: ,,Energetyka jak niepodległość"- strategiczna dyskusja w Europejskim Centrum Solidarności [RELACJA]

Zobacz także: Coraz mniej ropy z Rosji w rafineriach Lotosu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Anuluj
sasza modole
piątek, 5 maja 2017, 11:14

Tak wszyscy żle życzą tej Rosji - a przecież nawet zadłużenia nie ma w żadnym państwie jak również w lichwiarskim MFW . To coś z tymi prognozami jest chyba nie tak , jak można nas oszukiwać takimi jednostronnymi w pisami ? No tak zapomniałem że tu bierze udział V kolumna z ukr.

Bagram
piątek, 5 maja 2017, 11:06

Поляки ничем не отличаются от безмозглых хохлов--все ждут конца России. Эй, идиоты, а каков государственный долг Польши? На сколько процентов дефицит бюджета Польши компенсирует Евросоюз?

Dług publiczny USA przekroczył 19 000 000 000 000
piątek, 5 maja 2017, 02:04

Rosja na zachodnim embargu ZYSKAŁA, rubel spadł, giełda w dól więc za grosze wykupili udziały zagraniczne w ich firmach np. wydobywczych. Teraz cala kasa zostanie w Rosji, a za dwa lata nie będą mieli długów, skoro ich przemysł przynosi IM dochód, a nie wypływają zyski za granicę. I Polska im robi embargo, a Niemcy i Francja dalej z nimi po cichu handlują,

Tweets Defence24
 
Reklama