Przetarg na atom dla Polski już w 2017? ME: pracujemy nad tym

11 stycznia 2017, 17:03

Ministerstwo Energii nie wyklucza, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wybór technologii jądrowej - poinformował w środę dziennikarzy wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

"Pracujemy nad przygotowaniem przetargu na technologię, pracujemy nad mechanizmem, który sfinansuje inwestycję, ale to nie będzie zintegrowany przetarg jak było planowane, i następnie nad tym, by system, w którym ta inwestycja będzie realizowana był w 99,9 proc. przewidywalny, żeby się nie okazało, że w trakcie pojawią się jakieś wątpliwości" - powiedział.

 

"W związku z tym chcemy mieć niezależnego, ale doskonale przygotowanego regulatora, czyli Polską Agencję Atomistyki, która teraz buduje swoje kompetencje" - dodał.

 

Na pytanie, kiedy mógłby zostać ogłoszony przetarg na wybór technologii, odpowiedział: "Nie wykluczam, że przetarg będzie ogłoszony jeszcze w tym roku".

 

Zobacz także: ME: jeśli chcemy utrzymać moce węglowe, potrzebujemy atomu

 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
mateusz
czwartek, 12 stycznia 2017, 00:21

Tylko w Lubiatowie, Teren skarbu państwa. Tutaj bedzie najbezpieczniejsza i najbardziej efektywna.

Observer
piątek, 13 stycznia 2017, 18:17

Propaganda - proponuję najpierw referendum bo będzie mniej wydatków. Polacy to trzeźwi ludzie - brak finansów, paliwa, specjalistów, technologii, obsługi, bezpieczeństwa oraz zgody społecznej na wybryki nieodpowiedzialnej grupy interesów.

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama
Reklama