PG Silesia przeznaczy ponad 100 mln zł na inwestycje

12 października 2017, 11:46
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

PG SILESIA inwestuje ponad 100 milionów złotych w dostawę kompleksu ścianowego, kombajnu ścianowego oraz realizację następnego etapu modernizacji Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla.

Umowa, przedmiotem której jest modernizacja Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, została podpisana z firmą Carbo-Eco Sp. z o. o. Obejmuje ona wykonanie prac projektowych oraz ich realizację do połowy roku 2018. Po tym czasie PG SILESIA będzie w stanie wzbogacać wydobyty węgiel w pełnym zakresie ziarnowym, a co za tym idzie znacząco zwiększy produkcję koncentratów miałowych.

Kolejną ważną inwestycją jest zakup trzeciego kompleksu ścianowego. Zostanie on dostarczony do PG SILESIA przez firmę FAMUR w terminie do 15 kwietnia 2018 roku. Kombajn ścianowy z kolei wyprodukuje EICKHOFF POLONIA Ltd. Sp. z o.o. i dostarczy do marca 2018.

"Jestem bardzo zadowolony z faktu, że udało nam się podpisać umowy na dostawę kolejnego, tak nowoczesnego sprzętu. Chcemy, aby nasi górnicy mieli dostęp do najnowszych rozwiązań, by ich praca stała się jeszcze bardziej efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kompleksy ścianowe dostarczone nam w latach poprzednich doskonale sprawdziły się w niezwykle trudnych i zmiennych warunkach geologicznych, jakie panują w PG SILESIA. Jestem zatem przekonany, że i nowy sprzęt w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Chciałbym także podkreślić, że naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego też staramy się inwestować nie tylko w sprzęt na dole kopalni, ale również na powierzchni. Stąd decyzja o realizacji kolejnego już etapu modernizacji naszego zakładu przeróbczego. Dzięki tej inwestycji uda nam się w znacznej mierze poprawić ofertę handlową PG SILESIA i zwiększyć produkcję wysokoenergetycznych mieszanek węglowych" – powiedział Michal Heřman, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu PG SILESIA.\

jk/PG Silesia

Zobacz także: Wycofanie dotacji dla kopalni węglowych poprawi zdrowie Polaków

Zobacz także: ,,Polskiego węgla będziemy bronić czołgami"- czyli o pracach zespołu ds. Pakietu Zimowego [RELACJA]

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama
Reklama