Gaz-System rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami Białołęki

12 października 2017, 09:15
Fot. www.gaz-system.pl

W najbliższy weekend warto wybrać się nad Kanał i Port Żerański. Już w piątek wieczorem rozpocznie się cykl otwartych spotkań warsztatowych z mieszkańcami Białołęki. W ich trakcie zostanie wypracowana koncepcja renowacji terenu po budowie gazociągu relacji Tłocznia Rembelszczyzna - Elektrociepłownia Żerań. Z kolei na niedzielę wzdłuż trasy inwestycji planowane są spacery badawcze z udziałem przyrodników. 

– Dzięki takiej formie konsultacji społecznych chcemy umożliwić mieszkańcom wypowiedzenie się na temat przyszłości Kanału Żerańskiego. Pierwsze spotkania i spacery będą służyły poznaniu oczekiwań związanych z obszarem objętym projektem budowy gazociągu. Każdy z uczestników warsztatów i spacerów będzie mógł zgłosić swoje opinie i pomysły  – mówi Monika Bończa-Tomaszewska, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej GAZ-SYSTEM.

Budowa gazociągu z Tłoczni Gazu w Rembelszczyźnie wzdłuż Kanału Żerańskiego jest konieczna do uruchomienia powstającego bloku parowo-gazowego w Elektrociepłowni Żerań. Inwestycja ta podniesie poziom bezpieczeństwa energetycznego w aglomeracji warszawskiej oraz poprawi jakość powietrza (zmniejszenie emisji pyłów z EC-Żerań o ponad 60%).

Za budowę gazociągu odpowiedzialny jest GAZ-SYSTEM. Prace przy budowie gazociągu rozpoczną się na początku 2018 roku i prowadzone będą na odcinku ok. 10,5 km, z czego na terenie dzielnicy Białołęka (ok. 9 km) oraz gminy Nieporęt (ok. 1 km).

– Inwestycja będzie polegać na ułożeniu stalowego rurociągu DN 500 na głębokości minimum 1,7 m, a następnie renowacji miejsca budowy, w tym odtworzeniu elementów małej architektury i nasadzeniu drzew. Przeszkody uniemożliwiające bezkolizyjne ułożenie gazociągu w wykopie, np. mosty, wiadukty i tory kolejowe, nadbrzeże portu, infrastruktura ciepłownicza, będą pokonywane z wykorzystaniem metod bezwykopowych, tzw. przecisków lub przewiertów sterowanych HDD – dodaje Artur Jastrzębski, Dyrektor Oddziału GAZ-SYSTEM w Rembelszczyźnie.

Terminy warsztatów:

13.10.2017 r. (piątek), godz. 18:00-20:00
Żłobek Miejski nr 58, ul. Krzyżówki 24 (Odcinek I: od EC Żerań do mostu na ul. Marywilskiej)

14.10.2017 r. (sobota) godz. 10:00 - 12:00
Szkoła Podstawowa nr 231, ul. Juranda ze Spychowa 10 (Odcinek II: od mostu na ul. Marywilskiej do mostu na ul. Białołęckiej)
|
14.10.2017 r. (sobota) godz. 14:00 - 16:00
Szkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Kobiałka 49 (Odcinek III i IV: od mostu na ul. Białołęckiej do Tłoczni Gazu Rembelszczyzna) 

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane główne założenia projektu oraz będzie okazja do przedstawienia własnych pomysłów dotyczących zagospodarowania przestrzeni nad Kanałem. 

W niedzielę 15.10.2017 odbędą się spacery badawcze w rejonie planowanego gazociągu, podczas których mieszkańcy będą mogli przekazać swoje uwagi i oczekiwania względem zagospodarowania tego obszaru.

Miejsca i godziny rozpoczęcia spacerów:

Odcinek I: od EC Żerań do mostu na ul. Marywilskiej

Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 10:00-12:00
Punkt zbiórki: róg ul. Krzyżówki i Anastazego Kowalczyka (zbiórka na parkingu)

Odcinek II i III: od mostu na ul. Marywilskiej do mostu na ul. Kobiałka

Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 14:00-16:00
Punkt zbiórki: zejście z mostu na ul. Białołęckiej (przy ul. Płochocińskiej)

Odcinek IV: od mostu na ul. Kobiałka do Tłoczni Gazu Rembelszczyzna

Data spaceru: 15.10.2017 r. (niedziela) godz. 10:00 -12:00
Punkt zbiórki: zejście z mostu na ul. Kobiałka (w stronę ul. Płochocińskiej)

jk/Gaz-System

Zobacz także: Pierwsza dostawa litewskiego LNG do Polski

Zobacz także: Prezydent Czech: Ropa i gaz w zamian za legalizację aneksji Krymu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama
Reklama