Dwa lata PiS w energetyce według PO [Gawlik dla SKANER Energetyka24]

13 października 2017, 18:39

SKANER Energetyka24: Gościem nowego odcinka był Zdzisław Gawlik, były sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Rozmowa dotyczyła podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości na płaszczyźnie energetycznej.

,,To, co stało się jeśli chodzi o zmiany legislacyjne przez te dwa lata w odniesieniu do odnawialnych źródeł energii jest przerażające. Po pierwsze dlatego, że utrudniamy rozwój tego obszaru" - powiedział Gawlik.

Polityk mówił też o polskim górnictwie. ,,Widzę wzrastające tony węgla importowanego, mam więc wątpliwości, czy te pieniądze na ratowanie sektora były sensownie wydane".

,,Uważam, że elektrownia jądrowa jest potrzebna Polsce" - dodał Gawlik.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
lol
poniedziałek, 16 października 2017, 12:10

To jest wywiad? To jest jakiś monolog, a nie wywiad. Trzy beznadziejne pytania prowadzącego i 5-minutowe elaboraty gościa, któremu ani razu nie przerwano, ani razu nie wdano się z nim w polemikę, ani razu nie dopytano o poruszane przez niego kwestie. Koszmar. Poziom kablówki osiedlowej.

Marcin
sobota, 14 października 2017, 01:14

Ot to to to. Kolejny expert!! :) Sam wysyp. Jaki experci taki portal!! Gratuluje. Żeby było jak dawniej a 260 mld z Vatu mafie zajumały. O czym wy chcecie dyskutowac?! O czym?!

topaz
sobota, 14 października 2017, 15:06

A jest jakaś branża, w której po 2 latach tych rządów nie upadku bądź zastoju? Po prostu PiS nie ma kadr, nie ma ludzi z wiedzą, wizją i umiejętnością działania. Zamiast fachowców mianuje się działaczy partyjnych, znajomych królika bądź szwagrów, o stanowisku decyduje nie wiedza czy doświadczenie a legitymacja partyjna... Znamy to? Ano znamy z PRL, a jak skonczyła gospodarka PRL?

RyTe
piątek, 13 października 2017, 23:43

Totalna opozycja komentuje dokonania obecnej władzy. To jakiś bezsens, swoją totalną krytyką wszystkiego zupełnie utracili wiarygodność. Kto im teraz wierzy?

TEODOR
piątek, 13 października 2017, 23:14

Dobrze znam i rozumiem temat, na który się pan profesor i członek poprzedniego rządu wypowiada i nie mam wątpliwości, że jest człowiekiem nieuczciwym. Brak elementarnych kompetencji w poruszanym temacie z oczywistych powodów - co prawnik może na ten temat wiedzieć?. Manipulowanie i posługiwanie się nieprawdziwymi informacjami w celu wywoływania chaosu informacyjnego u niezorientowanych osób - wszystko to upoważnia mnie do stwierdzenia: TO DOBRZE ŻE NIE MOŻE PAN WIĘCEJ SZKODZIĆ.

Zey
piątek, 13 października 2017, 22:54

Niech ten człowiek nawet buzi nie otwiera, bo eksperci w tej partii byli tacy, że nawet VAT-u nie umieli ściągnąć, a prezesi spółek skarbu państwa mieli robić wszystko byle przynosić straty aby ich niemieccy "koledzy" mogli wykupić co jeszcze zostało. Tacy byli niesamowici w rządzeniu, że Rosjanie prawie "azoty" wykupili.

Eryk
sobota, 14 października 2017, 12:18

On w PO to zrobił SUPER doskonałą robotę zgadzając się na Nord Stream ! Niech gościu zamilknie i przestanie się ośmieszać.

Odrowaz
sobota, 14 października 2017, 11:45

Poprzednia polityka tez miala duzo do zyczenia. Obecnie polityki brak. Glownym celem rzadu tz prezesa jest powieszenie prezesa. Gra w wisielca. A tak bedzie caly czas. OZE, CHP, ....nic sie nie liczy. Ty czytelniku I twoje problemy tez...

TEODOR
sobota, 14 października 2017, 11:06

Odnoszę wrażenie że sami sobie piszecie komentarze takie jakie potrzebne są wam do robienia własnej polityki. Zwykle są to prymitywne uwagi idiotów, spłycające wagę i istotę problemów. Na tym tle wasi mentorzy wydają się być geniuszami.

Darek
piątek, 13 października 2017, 19:50

No to ,,wiarygodny" gość ...

Mario
piątek, 13 października 2017, 19:35

Skoro polityk z PO sie wypowiada, to nic dziwnego, ze mowi same negatywy. Dajcie wywiad z roznymi ekspertami, zajmujacymi sie zawodowo ta dziedzina.

Leopatriot
sobota, 14 października 2017, 20:28

Minister z PO , czyli pełen obiektywizm w ocenie rzadów PiS :) . Skoro jest tak źle, to czemu polskie kopalnie zaczeły przynosić zyski ?? A co do prądu uzyskiwanego z wiatraków - skoro wiatrak daje prąd TYLKO w czasie odpowiedniego wiatru, to należałoby się zastanowić, jaki jest sens pozyskiwania takiej energii ? No chyba ze bedzie wykorzystywana do technologii które nie potrzebują stałych dostaw prądu . Przyszłośc to jednak energia atomowa i zaniedbana dziś, energia z rzek .

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama