Ciąg dalszy sporu o gazociag OPAL. Będzie rezolucja w Radzie Europy?

10 stycznia 2017, 15:18

Polska delegacja Radzie Europy pracuje nad rezolucją i pytaniem do Thorbjorna Jaglanda, sekretarza generalnego Rady, w sprawie gazociągu OPAL. Informację taką podał poseł Arkadiusz Mularczyk.

Mularczyk zapowiedział taki krok na swoim Twitterze, w odpowiedzi na artykuł Energetyki24 Berlin i Moskwa ignorują Trybunał Sprawiedliwości UE? „Gazem w interesy Warszawy”.

 

 

Artykuł ten zwracał uwagę na fakt, że pomimo decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o zawieszeniu decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przekazania większej przepustowości OPAL Gazpromowi, wzrósł przesył rosyjskiego gazu przez ten gazociąg. W efekcie spadł tranzyt surowca przez Ukrainę

 

23 grudnia TSUE przychylił się do wniosku PGNiG o zawieszenie wykonania decyzji KE w sprawie oddania Gazpromowi dostępu do 80 proc. gazociągu OPAL.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
mefis58
wtorek, 10 stycznia 2017, 19:26

No i o co chodzi w tej awanturze jak nie wyłącznie o politykę? I komu o tą politykę chodzi, Rosji, czy raczej wprost przeciwnie? A póki mamy zimę Rada Europy raczej nie będzie sie spieszyła z rozpoznaniem sprawy !!! Ale niech się nasi ministrowie nie martwią. W nagrodę za nasze zaangażowanie "nieznani sprawcy" ukraińscy zbezczeszczą kilka kolejnych polskich pomników i cmentarzy !!!

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama
Reklama