Błąd w nowelizacji ustawy odległościowej? ,,Wynik pośpiechu"

17 sierpnia 2017, 12:25
Fot. Pixabay

Nowelizacja ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (zwanej potocznie ustawą odległościową) jest wadliwa pod względem prawnym- twierdzą specjaliści. Źle użyty w projekcie noweli spójnik uniemożliwia bowiem wyznaczenie kryterium odległościowego.

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, proponowane zmiany dotyczące art. 5 wspomnianej wyżej ustawy wyglądają niepozornie, lecz spowodować mogą duże zamieszanie w branży. Chodzi bowiem o zmianę spójnika z ,,a” na ,,albo”. Tak sformułowany przepis nie pozwoli wyznaczyć odległości między elektrownią wiatrową a budynkiem mieszkalnym- nie można wytyczyć jej ,,między jednym albo drugim” punktem.

Cytowani przez DGP eksperci różnią się w swoich opiniach. Niektórzy zarzucają rządowi działanie intencjonalne, inni skłaniają się ku pomyłce. Tę drugą wersję poparło anonimowe źródło Dziennika z kręgów rządowych. Według informatora DGP, niekorzystna zmiana to ,,błąd wynikający z pośpiechu".

Źródło Dziennika podkreśliło też, że nowelizacja jest dopiero opracowywana.

Zobacz także: Mielczarski dla Energetyka24: Nowelizacja ustawy o OZE to krok w dobrym kierunku

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
tem i da :)
piątek, 18 sierpnia 2017, 15:53

dobra zmiana! nie ma co! ciekawe czy będzie komisja śledcza i czy CBA już ściga tych co zapewne skasowali niezły szmal od właścicieli farm wiatrowych. teraz można se stawiać wiatraki gdzie popadnie i to zgodnie z prawem. wspaniała sprawiedliwość! :)

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24
 
Reklama