Chiny przygotowują elektromobilną ofensywę

Wtorek, 05 Grudnia 2017, 13:22

Trzy duże firmy motoryzacyjne z Państwa Środka: FAW Group, Dongfeng Motor oraz Chongqing Changan Automobile podpisały strategiczne porozumienie, na mocy którego zamierzają podjąć współpracę m.in. w zakresie rozwoju nowych technologii związanych z pojazdami elektrycznymi i autonomicznym prowadzeniem, produkcją i sprzedażą samochodów oraz zagraniczną ekspansją.

Umowa może być ważnym krokiem w kierunku ewentualnej fuzji chińskich przedsiębiorstw. Wszystkie trzy firmy stanowią własność państwa.

Prognozy zakładają, że sprzedaż nowych samochodów w Chinach osiągnie w 2017 r. poziom 30 milionów egzemplarzy. Duża część rynku jest zajęta przez zagranicznych producentów, takich jak Volkswagen, General Motors i firmy japońskie. Integracja chińskich spółek ma na celu polepszenie ich konkurencyjności.

Donfeng podpisał w sierpniu umowę joint-venture z koncernem Renault-Nissan. Na jej podstawie w Państwie Środka zostanie uruchomiona produkcja niewielkiego SUVa z napędem elektrycznym.

Zobacz także: ORPA: Plany branży motoryzacyjnej wobec elektromobilności

jw/ORPA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Kiks Wtorek, 05 Grudnia 2017, 15:43
Rozwoju nowych technologii oczywiście na bazie tych ukradzionych. Mam nadzieję, że wieki upłyną nim oni będą mogli sprzedawać na masową skalę te swoje "cuda" z odpadającymi pedałami w Euroie.