Awarie w dostępie do prądu po opadach śniegu

Poniedziałek, 04 Grudnia 2017, 9:55

Po uszkodzeniu linii energetycznych przez intensywne opady śniegu w woj. świętokrzyskim bez prądu w niedzielę po południu pozostawało ok. 1,8 tys. odbiorców.

Według danych z godz. 14, uszkodzonych wciąż jest 12 odcinków linii średniego napięcia. "Bez prądu pozostaje ok. 1,8 odbiorców z powiatu koneckiego" – przekazała PAP Anna Szcześniak z PGE Dystrybucja Skarżysko.

Zobacz także: Gazoport wznowił pracę. "Uszkodzenia z powodu wichury"

Dodała, że „trwają tam odpowiednie prace, dlatego do wieczora wszystkie awarie powinny zostać usunięte”.

Służby energetyczne opanowały natomiast sytuację w powiatach sandomierskim, opatowskim i staszowskim. Łukasz Boczar z PGE Dystrybucja Rzeszów zapewnił, że wszystkie awarie zostały naprawione w piątek.

„Drogi w regionie są przejezdne. Nie mamy żadnych informacji o jakichkolwiek utrudnieniach” – poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach.

W związku z niekorzystną aurą, od piątku rano centralnego ogrzewania i ciepłej wody nie mieli mieszkańcy kieleckiego osiedla Uroczysko. Awaria została naprawiona tego samego dnia w godzinach wieczornych.

W niedzielę temperatura w regionie waha się od 0 do minus 4 stopni Celsjusza. Na poniedziałek synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu.

Zobacz także: Obajtek: W ciągu 10 godzin przywróciliśmy zasilanie 50 tys. odbiorców

kn/PAP 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

man42 Poniedziałek, 04 Grudnia 2017, 19:51
Moze tak reaalnie zmienic materialy zeby nie bylo awari przy takim. Malym opadzie sniegu bo tak inaczej to jest dla ludzi tragedia mozna przecież to przewidziec